top of page
  • Writer's pictureCikados

Agnės Gintalaitės, Alfredos Gintalienės, BirutėsZokaitytės paroda „Sodas ir kosmosas“

Šį ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., turėjęs vykti Agnės Gintalaitės, Alfredos Gintalienės, Birutės Zokaitytės parodos „Sodas ir kosmosas“ atidarymas NUKELIAMAS į kitą savaitę, RUGSĖJO 17 D., ketvirtadienį, 18 val....mamos mintys irgi privalo būti sutvarkytos


Rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, 18 val. THE ROOM galerijoje (Polocko g. 17, Vilnius) atidaroma Agnės Gintalaitės, Alfredos Gintalienės, Birutės Zokaitytės paroda „Sodas ir kosmosas”.

Be slėpiningus ryšius tarp objektų vaizduojančių fotokoliažų parodoje bus galima pamatyti video projekcijas, kuriose rodomi Alfredos Gintalienės pasakojimo lydimi jos kadaise tarptautinio susidomėjimo sulaukę siurrealistiniai grafikos kūriniai bei šiandieninio sodo nuotraukos. Parodoje taip pat eksponuojama šiuolaikinės grafikės Birutės Zokaitytės, Alfredos Gintalienės vyriausiosios dukters, mamos sodo refleksija – objektas ąžuolo raižinys ,,Našlaitė”.

Agnė Gintalaitė yra tarpdisciplininė kūrėja – medijų menininkė, fotografė, iliustratorė ir tekstų rašytoja. Nuo 2015 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė.

Svarbiausi kūriniai:

2015 m. sukurta sovietinių garažų nuotraukų montažų serija ,,Beauty Remains” sulaukė tarptautinio susidomėjimo, apie projektą rašė daugiau nei pusšimtis internetinių ir popierinių kultūros leidinių visame pasaulyje.

2019 m. Agnė surengė personalinę parodą Vilniaus fotografijos galerijoje, kurioje pristatė projektą ,,Be perspektyvos” – dronu fotografuotų ir iš dalių sumontuotų sovietinių gyvenamųjų namų nuotraukas.

Menininkės kūrybos bendras bruožas yra kolekcijų kūrimas, visumos dėliojimas iš detalių. Agnės kūrinys yra ne atskiros detalės ir ne iš jų sudėliotas objektas, o prasmės, kurias sukuria ryšiai tarp atskirų kūrinio elementų.

Garažo duris jungė spalvinė dermė, kuri sukūrė naują prasmę miesto gėda vadintam sovietiniam reliktui – grožį. Mandalų iš elektronikos atliekų efektas taip pat buvo estetinis, šiukšlių virtimo grožiu ir atsinaujinimo simboliu prasmė išreikšta reklamiškai aiškiai, tiesmukai skatinant žmones rūšiuoti elektronikos atliekas ir atiduoti jas perdirbimui.

Sovietinių daugiabučių nuotraukose perspektyvos nebuvimo faktas buvo sukurtas irgi dėl ryšio tarp atskirų mozaikos dalelių – tiesiai iš priekio, be perspektyvos fotografuotų atskirų namo segmentų. Namai ,,Be perspektyvos” pasakojo apie socialinį fenomeną – namus be perspektyvos, be ateities.

2020 m. projekte ,,Sodas ir kosmosas” ryšių tarp objektų prasmės tampa nebe taip aiškiai apibrėžtos, kintančios, juokaujančios ir pasakojančios istoriją.

Agnė Gintalaitė: ,,Man patinka galvoti apie tai, kad viskas – ir žmogus, ir stalas yra sudaryti iš tų pačių dalelių. Svarbios ne pačios dalelės, o ryšiai tarp jų. Ryšiai žmogų padaro žmogumi, o stalą – stalu.”


Parodos organizatorius: VšĮ „Meno debesys“, Vilnius

Parodos partnerė: galerija THE ROOM, Vilnius

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus m. savivaldybė, Upartas


Parodos trukmė: 2020 09 10 – 2020 10 31

Galerijos darbo laikas:

I–V 11.00–19.00 val.

VI 11.00–15.00 val.

Lankymas nemokamas
Opmerkingen


bottom of page