top of page
  • Writer's pictureCikados

Aistė Gabrielė Černiūtė | „Velveto lietus“| „GODÒ galerija“

Birželio 1 dieną (trečiadienį), 18 val., Vilniaus meno erdvė „GODÒ galerija“ pristato menininkės Aistės Gabrielės Černiūtės personalinę tapybos parodą „Velveto lietus“. Parodos pavadinimą inspiravo taip pat įvardytas paveikslas, kuriame tapytojai svarbi magiška būsena, dvelkianti pavasariu, kuomet po švelnaus ir šilto lietaus sprogsta pumpurai, o kūną apima ekstazės ir nuovargis, aistros ir potyriai.

Aistės kūrybos bruožus metaforiškai apibrėžia medžiagiškumo (dar kitaip tai galima pavadinti reljefiškumu, faktūriškumu) ir jausmingumo (arba poetinio išgyvenimo) kategorijos. Tradicinėmis, klasikinėmis tapybos priemonėmis (aliejus, drobė) kurianti menininkė siūlo kitokį pasaulį, per siurrealumą siekia atpažinti realybę. Tapytoja kūryboje taip pat naudoja vielą ar smėlį, tačiau šie žiūrovui dažniausiai lieka nepastebėti, nes jo akis leidžiasi į daugialypį metaforų narpliojimą.

Kaip sako pati Aistė Gabrielė Černiūtė, kiekvienas kūrinys prasideda nuo jausmo, peraugančio į idėją. Iš žiūrovo analogiškai – veidrodinio atspindžio principu – ji tikisi jausmo.

Kiekvienam eksponuojamam darbui autorė išrinko po savo kūrybos eilėraštį, kuris tarsi dienoraštis pasakoja apie menininkei svarbų tarpsnį bei potyrius ir taip dar labiau sustiprina kūrinyje užfiksuotą jausmą bei užmezga dar gilesnį dialogą su žiūrovu.

Aistė Gabrielė Černiūtė gimė 1978 m. Kaune, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. 1996–2002 m. baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2002 m. vadovauja Molėtų dailės galerijai. 2015 m. Lietuvos kultūros ministerija autorei suteikė meno kūrėjo statusą.

Paroda vyks iki birželio 25 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Galerijos adresas: Malūnų g. 6A, Vilnius.

Galerijos darbo laikas: II-V 13.00-19.00, VI 12.00-18.00.

Comments


bottom of page