top of page
  • Writer's pictureCikados

Amžinoji klasika LKO koncerte su dirigentu Andrzejumi Kosendiaku

Vienas iš dažnų nūdienos klausimų apie koncertus – ar skambės graži muzika? Grožio sąvoka ganėtinai abstrakti, bet kone visada tinka amžių patikrintai klasikinei muzikai apibūdinti. Būtent tokia – „Amžinosios klasikos“ – programa skambės Nacionalinėje filharmonijoje šį šeštadienį, gegužės 7-ąją. Koncertuos maestro iš Lenkijos Andrzejaus Kosendiako diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras, solo grieš violončelininkė Elena Daunytė.

Elena Daunytė. Nuotraukos autorius D. Matvejev
Elena Daunytė. Nuotraukos autorius D. Matvejev

Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) svečias, mūsų šalyje gerai žinomas lenkų dirigentas Andrzejus Kosendiakas yra Nacionalinio muzikos forumo (NMF) Vroclave direktorius, profesorius, vienas garsiausių Lenkijos muzikos vadybininkų, įkūręs Vroclavo baroko orkestrą ir ansamblį, NMF chorus, taip pat prisidėjęs prie kelių muzikos festivalių atsiradimo. Su NMF kolektyvais maestro yra gastroliavęs Europos šalyse, JAV ir Kinijoje.

A. Kosendiakas – puikus senosios muzikos specialistas, vienas iš kasmetinės Senosios muzikos akademijos (meistriškumo kursų) Vroclave sumanytojų. Jis rūpinasi įrašyti Vroclavo universiteto, Strasbūro bibliotekose rastus muzikos kūrinius, minėtini CD: „Musica da chiesa“, F. X. Richterio „Missa Pastorale“, „Sinfonia in D“, „Magnificat“, A. M. Bononcini „Stabat Mater“. Ne viena šių kompaktinių plokštelių įvertinta apdovanojimais.

Andrzej Kosendiak . Nuotraukos autorius D. Matvejev
Andrzej Kosendiak . Nuotraukos autorius D. Matvejev

Koncerte su LKO maestro A. Kosendiakas diriguos laikui nepavaldžius aukščiausios prabos kūrinius. Pirmiausiai tai dviejų bendraamžių, ankstyvojo klasicizmo atstovų Franzo Xavero Richterio (1709–1789) ir Carlo Philippo Emanuelio Bacho (1714–1788) muzika. O koncertą vainikuos Wolfgango Amadeus Mozarto (1756–1791) 25-oji simfonija. Beje, kino mėgėjai pastebės, kad kaip tik šios simfonijos pagrindine tema pradedamas režisieriaus Milošo Formano filmas „Amadeus“ (1984).


C. Ph. E. Bacho Koncertą violončelei ir orkestrui a-moll, H. 439 grieš jauna violončelininkė Elena Daunytė – daugelio tarptautinių konkursų laureatė, Čiurlionio styginių kvarteto narė. Kaip solistė ar kamerinės muzikos interpretuotoja ji yra pasirodžiusi įvairiuose projektuose, festivaliuose, meistriškumo kursuose: nuo Latvijos, Vokietijos, Šveicarijos, Olandijos, Italijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos iki Honkongo ir JAV. E. Daunytė solo yra grojusi su įvairiais orkestrais: Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Latvijos nacionaliniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniais, Lietuvos kameriniu, „Camerata Klaipėda“ ir kt.


Lietuvos kamerinio orkestro koncertas su dirigentu Andrzejumi Kosendiaku ir soliste Elena Daunyte (violončelė) vyks gegužės 7 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Bilietus galima įsigyti Filharmonijos kasose ir kakava.lt.


LNF informacija

Comments


bottom of page