top of page
  • Writer's pictureCikados

Andriaus Grigalaičio personalinė paroda „Migla. Kiti pasauliai“

Nuo kovo 20 d. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai) veikia Andriaus Grigalaičio personalinė paroda „Migla. Kiti pasauliai“.

Migla šiose A. Grigalaičio fotografijose iš savos miglotos raiškos ir miglotos talpos, iš minkštai pasklidusios ir padalytos tikrovės atkarpos, iš savojo regimybės pasaulio kuria kitus, regos ir regimybės, teigiamybės ir skirtybės pasaulius. Tuose permainingose atmosferinės savijautos zonose, kuriose vizualinis suvokimas leidžia atsidurti, ten leidžiama pasilikti ir vizualiai įsijausti tarsi būtume kituose pasauliuose. Kiti pasauliai, tai išplitę ir pasklidę miglos regos ir kulminacinės pajautos pasauliai, intensyvumo ir impulsyvumo, šviesos rungties su tamsa ar šviesos grimzdos pagava tapę pasauliai. Jie savo miglotos šviesos ruožuose, savos intensyvios pajautos režimuose, savitos šviesos drėgmės ir tankmės bruožuose, pakitusių kontūrų brėžiuose, blyškaus suvokimo ritmuose, visi jie nuveda į miglotos savijautos kitimus. Kiti pasauliai įsikuria ir susiklosto šio pasaulio miglotų bruožų pokytyje, atokių, atkirstų nuo žinomumo, srūvančiu begarsiu miglos ritmu įvykių atvertyje ar jų pravirume. Ten, tame regimame, save vizualizuojančiame kitime daiktai ir įvykiai virsta radiniais ir dariniais. Radiniais su miglota raiška ir vara, su tokia permainos miglovara ir miglodara, kuri nebėra tik būsena, tik jausena, o yra pati stebėsena...

Jurgis Dieliautas


Andrius Grigalaitis (g. 1982, Šiauliai) – Lietuvos fotografas, videomeninkas. 2010 m. menininkas įgijo Audiovizualinio meno bakalauro Šiaulių universitete, 2014 m. Kūrybinių industrijų magistro laipsnį Vytauto Didžiojo universitete.

Autorius yra surengęs 4 personalines parodas, dalyvavęs daugiau nei 10 grupinių parodų Lietuvoje bei užsienyje. Menininko kūryba buvo įvertinta 2011 m Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko stipendija, 2012 Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premija „Už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrines edukacijos projektus“, 2020 m. skirta individuali menininko stipendija, LTKT.

Fotografijų ciklas „Migla. Kiti pasauliai“ peizažo kategorijoje pateko tarp 2020 metų kategorijoje pateko į „Sony World Photography Awards“ konkurso dalyvių „shortlist‘ą“.

Andriaus Grigalaičio personalinė paroda „Migla. Kiti pasauliai“ M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai) vyks iki balandžio 21 d.

Comments


bottom of page