top of page
  • Writer's pictureCikados

(AV17) galerija meno mugėje POSITIONS Berlyne

(AV17) galerija rugsėjo 10 – 13 d. dalyvaus šiuolaikinio meno mugėje POSITIONS Berlyne, Vokietijoje. Ši meno mugė, vykstanti Berlyno meno savaitės metu, yra vienas iš svarbiausių meno renginių Vokietijoje.

„(AV17) galerija meno mugėje POSITIONS dalyvaus jau trečiąjį kartą. Grįžimas į Berlyną mums jau tapo tradicija, kadangi Vokietijoje lietuvių menininkų darbai labai vertinami“ – pasakoja galerijos direktorė Kristina Mizgirytė. POSITIONS meno mugė yra orientuota į šiuolaikinį meną bei inovatyvius meninius sprendimus, todėl šiais metais galerija (AV17) mugėje pristatys naujausius lietuvių menininkų Nerijaus Ermino, Dainiaus Trumpio, Andriaus Ermino bei Rafal Piesliak kūrinius.

*****

Nerijus Erminas, It Is Not Water, 2020


POSITIONS meno mugės lankytojai turės galimybę pamatyti ir įsigyti vieno įdomiausių lietuvių konceptualiosios skulptūros kūrėjų - Nerijaus Ermino kūrinius, kurie specifiškai buvo kurti būtent šiai mugei. Jo darbas būdingas jautrus tikrovės perkeitimas į siurrealius, pasąmoninius išgyvenimus. Kuriamose naratyvinėse instaliacijose lengvai atpažįstamos žmogaus gyvenimo detalės ir kasdienės situacijos yra transformuojamos, pakreipiamos joms neįprasta, nuo realybės nutolusia, linkme. N. Ermino kūriniai 2011 m. buvo pristatyti Venecijos bienalėje, jo darbai taip yra įtraukti ir į MO muziejaus nuolatinę kolekciją.


*****

Dainius Trumpis, The State of Marginal Reality, 2018


Tapytojas Dainius Trumpis mugėje pristatys savo darbus iš serijos „Ribinės tikrovės būsena“. Juose autorius apjungia tris skirtingas istorijas: vaikystės prisiminimus iš pionierių stovyklos, kelionę bei jos patirtis besišlaistant po militarizuotos Sirijos miestus ir kaimus bei istoriją apie meno užsiėmimus su vaikais Maroko kaime. Iš pirmo žvilgsnio nieko bendro neturintys pasakojimai iš ties atskleidžia kai ką nematomai panašaus - tam tikrą nuojautą ir parengtį artėjančiai įsivaizduojamai grėsmei, inertišką garbės ir valdžios troškimą bei kartais primityvų žmogaus išdidumo siekį. Dainiaus Trumpio kūryba yra žinoma tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, autorius yra surengęs dvidešimt septynias personalines parodas, o jo kūriniai priklauso Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Lietuvos prezidentūros kolekcijoms bei Daugpilio Marko Rothko meno centro kolekcijai.


*****

Andrius Erminas, Plant, 2020


Mugėje taip pat bus pristatomi naujausi skulptoriaus Andriaus Ermino objektai iš serijos „Augalas“. Juose menininkas akcentuoja augalų formas ir struktūras bei neutralizuoja juos skiriančius tarpusavio bruožus – spalvą ir kvapą. Tokiu būdų gyvybiškas, organiškas augalas paverčiamas skulptūriniu objektu - tarsi paminklu pačiam sau. Andrius Erminas yra ne kartą apdovanotas specialiais prizais už kūrybos išskirtinumą bei paskatintas jos plėtotei. Jo darbų yra įsigiję privatūs kolekcionieriai, o kūriniai taip pat yra papildę nuolatinę MO muziejaus Vilniuje kolekciją.


*****

Rafal Piesliak, Stay Home, 2020


Skulptorius Rafal Piesliak mugėje pristatys savo kūrinius – šviesos instaliacijas. Anot paties autoriaus, šviesą jis naudoja vidinių žmogaus būsenų atskleidimui bei supančios aplinkos transformavimui ir atmosferos manipuliavimui. Tad pristatomi kūriniai veikia kaip šiandienos žmonijos jausenos atspindys, svyruojantis tarp nuolat lydinčio nerimo bei išsigelbėjimo ir laisvės troškimo. Rafal Piesliak kūrybinę veiklą plėtoja ne tik vizualiajame mene, skulptūroje, grafikoje, bet ir teatre, kur kuria scenografijas ir taip pat aktyviai vaidina. 2010 m. menininkui buvo įteiktas Lenkijos valstybinis apdovanojimas už nuopelnus kultūrai.


Meno mugė POSITIONS

Galerijos (AV17) stendas A19

Rugsėjo 10 – 13 d.

Tempelhof Airport Hangar 3-4, Columbiadamm 10, Berlynas

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Comments


bottom of page