top of page
  • Writer's pictureCikados

Eugenijos Šimkūnaitės 100-mečiui skirta paroda

Lietuvos medicinos bibliotekoje nuo 2021 m. kovo 12 d. veikia paroda, skirta dr. Eugenijos Šimkūnaitės atminimui pagerbti.

Aušra Čapskytė „Širdažolės vaistinė“
Aušra Čapskytė „Širdažolės vaistinė“

Ką naujo atrasite užsukę į parodą?

Ekslibrisų, skirtų Eugenijai Šimkūnaitei, parodą ir jos katalogą. Paroda nauja, niekur nerodyta. Eksponatai iš LMB ir Utenos kraštotyros muziejaus fondų, kai kurie ekslibrisai sukurti 2020–2021 metais, niekur neeksponuoti.

„Katalogą padalinau į dvi dalis. Kai K. Klemas atsiuntė tiek ekslibrisų, apsisuko galva – vienu metu apie 100! Ir ne vien Šimkūnaitei skirtų, įvairių įvairiausių, susijusių su medikais ir medicina. Nusprendžiau šį kartą visą katalogą paskirti E. Šimkūnaitei, bet norėjau sudėti ir kitų autorių darbų. Ieškojau kitose bibliotekose, kalbinau pažįstamus socialinėje erdvėje. Taip po truputėlį surinkau 16 autorių darbus. Teko apsispręsti, ką daryti, kaip komponuoti?“, – apie katalogo gimimą pasakoja Regina Vaišvilienė, Lietuvos medicinos bibliotekos patarėja informacijos sklaidos klausimais.


„Eugenijos Šimkūnaitės 100-mečiui skirta paroda“. Minint šį gražų jubiliejų, kartu su

E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondu jubiliejinių metų pradžioje buvo parengta kilnojama paroda. Keturiuose stenduose pristatomi svarbiausi žiniuonės biografiniai faktai, profesinė veikla, rašytinis palikimas, memorialiniame bute-muziejuje saugomi eksponatai. http://www.lmb.lt/expo/eugenijos-simkunaites-100-meciui-skirta-paroda

Taip pat galima susipažinti su dr. Eugenijos Šimkūnaitės spausdintais darbais ir literatūra apie ją. Bei pamatyti kelis eksponatus – asmeninius daiktus, saugomus E. Šimkūnaitės muziejuje.


Apgailestaujame, kad kol kas negalime svečių pakviesti į viešą parodos atidarymą, išgerti žolelių arbatos pagal Žolininkės sudarytus receptus, pasidalinti įspūdžiais ir dar kartą prisiminti garsios Lietuvos Žiniuonės. Tačiau visa širdimi tikime, kad artimiausiu metu vis dėlto galėsime tai padaryti.

Dėkojame ekslibrisų autoriams, partneriams, rėmėjams ir kviečiame virtualiai susipažinti su paroda, kol galėsime susitikti prie parodos.

Paroda bibliotekoje veiks iki gegužės 15 d.

Taip pat siūlome pasižiūrėti dokumentinius filmus:

„Žiniuonė“– režisierius Henrikas Šablevičius, 1975 m.

https://www.kinofondas.lt/filmas/ziniuone/ „Žolinčių takais“– režisierius Dominykas Bliznikas, 2021 m.

Comments


bottom of page