top of page
  • Writer's pictureCikados

Gaivališkas operos „Faustas“ atgimimas po atviru dangumi

Vilnius City Opera pradėjo savąjį atgimimą po karantino laikotarpio: tikra melomanų ir teatro mylėtojų švente, liepos 26 dieną, tapo Dalios Ibelhauptaitės režisuota opera „Faustas“. Prie Vilniaus Universiteto Didžiojo kiemo, talpinančio 900 žmonių, nutįso didžiausios žiūrovų eilės. Susirinkusi pakilios nuotaikos publika po ilgo laiko džiaugėsi ne tik galimybe išvysti ryškiausias scenos žvaigždes, bet ir pasidžiaugti maloniu vasaros vakaru.

Neišsigandę iššūkio rodyti sudėtingą spektaklį lauko scenoje VCO kūrėjai atrado ir netikėtų pliusų. Įspūdinga Dick Bird scenografija istorinės architektūros apsuptyje ne tik naujai atsiskleidė, bet ir susiliejo su ja savo stilistika. Nepastebėta žiūrovų neliko ir puiki VU kiemo akustika, kartu su įgarsinimo komanda sukūrusi magišką įspūdį gyvos muzikos išsiilgusiems. Itin gausią ir šiltai atlikėjus pasitikusią publiką džiugino išskirtinė kokybė ir profesionalumas.

Fausto vaidmenį visuose spektakliuose atlieka kūrybos dvidešimtmetį švenčiantis Edgaras Montvidas, Mefistofelio - Vokietijoje įsikūręs Almas Švlipa, Margaritos – nepriekaištingo vokalo Vida Miknevičiūtė (Vokietija), vyriškoje Zybelio rolėje galima išvysti talentingąją Ievą Prudnikovaitę, o Laimoną Pautienių Valentino rolėje pavaduoja tikras VCO brolis – Janis Apeinis (Latvija). Visuose spektakliuose pasirodo artistiškasis Kauno valstybinis choras, o muziką atlieka ištikimas VCO partneris – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras,

vadovaujamas maestro Gintaro Rinkevičiaus.

Nespėję susiplanuoti liepos vakarų, dar gali pasinaudoti proga apsilankyti naujausiame VCO spektaklyje „Pikų dama“, rugpjūčio 13—17 d.


Vasaros sezoną Vilniaus Universiteto Didžiajame kieme dovanoja Vilniaus miesto savivaldybė.

VCO info / Nuotraukų autorius - Gabrielius Jauniškis

Comments


bottom of page