top of page
  • Writer's pictureCikados

Galerija „Kunstkamera“ ir Vilniaus aukciono namai kviečia susitikti „ArtVilnius‘20“

2020 m. spalio 2–4 d. po vienu stogu veikianti sostinės galerija „Kunstkamera“ ir Vilniaus aukciono namai jau vienuoliktą kartą dalyvaus šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘20“, kuri tradiciškai vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Šiemet du kartus perkeltą į kitą datą ir neįprastu laiku vyksiančią meno puotą galerijos ir aukciono komanda pasitinka su dvigubai didesne meno doze ir meno mėgėjus džiugins ne tik įdomiais autoriais, bet ir išskirtiniais suvenyrais, didžiulėmis nuolaidomis vertingiems leidiniams, kultūrinėmis pramogomis bei loterija be pralaimėjimų.


„Džiugu, kad šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘20“, įveikusi pandeminį laikotarpį, išdrįsta įvykti. Nors iššūkių netrūks tiek organizatoriams, tiek dalyviams, vis dėlto visi suprantame: menas turi gelbėti šį viruso užpultą pasaulį. Paklausite – kaip? Atsakysiu kaip Vincentas can Gogas: menas gali išgelbėti sielą, o išgelbėta siela gelbėja pasaulį“, – teigia sostinės galerijos „Kunstkamera“ ir Vilniaus aukciono namų vadovė, menotyrininkė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Pasak jos, šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘20“ veiksiantys stendai šiemet bus itin interaktyvūs ir pripildyti meno. Sostinės galerijos „Kunstkamera“ stende 5.03 bus pristatomas gausus autorių būrys: Linas Katinas, Pranas Gailius, Viktoras Paukštelis, Sigita Maslauskaitė-Mažylienė ir Violeta Bubelytė.

V. Paukštelis ,,Easy rider II“
V. Paukštelis ,,Easy rider II“

Meno mylėtojai čia galės susipažinti su jų kūryba. „Čia lankytojai galės ne tik įsigyti jiems patikusį kūrinį, bet ir dalyvauti rengiamoje loterijoje be pralaimėjimų. Vienintelė jos sąlyga – apsilankyti galerijos „Kunstkamera“ stende“, – sako galerijos „Kunstkamera“ ir Vilniaus aukciono namų vadovė.

S. Maslauskaitė-Mažylienė ,,Pianistas“
S. Maslauskaitė-Mažylienė ,,Pianistas“

Tuo metu Vilniaus aukciono namų stende S.06 meno mylėtojų su didžiulėmis nuolaidomis lauks vertingų leidinių kolekcija, o taip pat – spalvoti prekės ženklo „Art All Around“ suvenyrai: riboto tiražo marškinėliai ir krepšiai su daugelio žinomų autorių reprodukuotais kūriniais.

Įvykių netrūks ir už abiejų stendų ribų. Spalio 3 d., šeštadienį, 13.00 val. LRT studijoje (stende 5.18) vyks podiumo diskusija „Galerijų ateitis: radikalių transformacijų metas“. Valandos trukmės diskusijoje dalyviai – sėkmingų galerijų vadovai Diana Stomienė, Arvydas Žalpys ir Jurgita Juospitytė–Bitinienė – dalinsis mintimis apie tai, kaip atrodys ateities galerijos, kaip jos turi transformuotis, kad efektyviai veiktų XXI a.

„Akivaizdu, kad atsiradus internetui, įvairioms meno kūrinių pardavimo platformoms, kai ir daugelis menininkų turi savo asmeninius tinklapius ir socialinių tinklų paskyras, per kurias vykdo pardavimus, galerijos kaip tarpininko tarp menininko ir visuomenės vaidmuo smarkiai susvyravo. Šiuo metu galerijų sektorius turi iš esmės persvarstyti savo misiją bei veiklos būdus, kad įrodytų savo reikalingumą visuomenei, nes priešingu atveju galerija kaip reiškinys gali nunykti. Ir ne tik dėl to, kad atsirado labai daug alternatyvių meno kūrinių pardavimo kanalų, bet ir dėl to, kad muziejai aktyviai įsuka didžiųjų parodų rengimo industriją, kuri generuoja dideles pajamas, didelius žiūrovų srautus ir populiarumą, ir su šiuo reiškiniu mažoms privačioms galerijoms konkuruoti yra labai sunku. Tad diskutuosime, kaip turi transformuotis šiuolaikinė meno galerija, kad ji taptų nepamainoma meno rinkos dalyve, atlaikančia konkurenciją su aukcionais, mugėmis, muziejų parodomis bei internetinėmis pardavimo platformomis“, – teigia diskusijos moderatorė dr. S. Skaisgirytė-Makselienė.

Vėliau, 17.30 val. toje pačioje LRT studijoje vyks paskaita „Žymiausi pasaulio meni prekeiviai (art-dealers): žmonės, be kurių meno istorija būtų kitokia“. Paskaitą skaitys du menotyrininkai – Ernestas Parulskis ir dr. S. Skaisgirytė-Makselienė. Joje tiek menininkai, tiek meno gerbėjai sužinos, kaip funkcionuoja meno rinka, kaip joje vertinami meno kūriniai ir kas tie žmonės, perkeliantys meną į kitą – investicinį – lygmenį.

Spalio 4 d., sekmadienį, 13.00 val. LRT studijoje lauks ir dar viena staigmena: tai – dr. S. Skaisgirytės-Makselienės pokalbis su poetu, publicistu, vertėju, literatūros tyrinėtoju, profesoriumi, vienu iš penkių Lietuvos Helsinkio grupės narių steigėjų Tomu Venclova apie menines patirtis, kurios keičia gyvenimą.


Vienuoliktą kartą šurmuliuosianti šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘20” – tai svarbi galerininkų, menininkų ir meno mylėtojų susitikimo bei bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šiemet „ArtVilnius’20” dalyvaus 50 galerijų ir 200 menininkų iš 10 šalių.


Šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius‘20“ darbo laikas:

Spalio 2 d. 14.00–20.00 val.

Spalio 3 d. 11.30–19.00 val.

Spalio 4 d. 11.30–18.00 val.


Bilietai parduodami tik elektroniniu būdu „Tiketa.lt“.

Studentams, senjorams, moksleiviams ir žmonėms su negalia bus taikomos nuolaidos. Nemokamai į meno mugę įeiti galės Vilniaus dailės akademijos studentai ir vaikai iki 7 m.


Nuotraukos: Meno rinkos agentūra


Komentarai


bottom of page