top of page
  • Writer's pictureCikados

Grupė „Sheep Got Waxed“ įrašė jungtinį albumą su džiazmenais iš Nyderlandų

Autorius: Laura Kešytė


Gegužės 3 d. jaunosios kartos „electro free jazz“ atlikėjai, grupės „Sheep Got Waxed“ nariai – Paulius Vaškas (gitara), Simonas Šipavičius (saksofonas) ir Adas Gecevičius (būgnai) – išleidžia jungtinį albumą kartu su olandų džiazo grupe iš Roterdamo – „Tommy Moustache“. „Tommy Got Waxed“ – taip pasivadinę (viso – septyni) muzikai savo naujausius kūrinius pristatys jau birželio 7 d. Roterdamo mieste.


Tokie patys pankai, kaip ir mes


„Sheep Got Waxed“ ir „Tommy Moustache“ susipažino 2017 metais Danijos džiazo festivalyje „12 points“.


„Jie buvo tokie patys pankai visame festivalio kontekste, kaip ir mes. Manėme, kad būtų jėga kažką padaryti kartu“, – prisimena Adas. „Jie tikrai išsiskyrė ir savo scenografija, ir šou. Pavyzdžiui, pardavinėjo stringus nuo scenos. Jų ironiškas požiūris į muziką buvo artimas ir mums“, – priduria Paulius.


Olandų grupę sudaro keturi muzikantai – Jasperis van Damme'as (saksofonas), Markas van Kersbergenas (būgnai), Jornas ten Hoopenas (gitara) ir Basas Kloostermanas (bosinė gitara). „Sheep Got Waxed“ teigimu, su „Tommy Moustache“ (kurie ir inicijavo bei organizavo įrašų procesą) jie susirašinėjo apie metus, dalinosi idėjomis nuotoliniu būdu.


2018 metais susirinkę Roterdame, albumo programą jie paruošė vos per vieną savaitę.

„Turėjome tik keturias repeticijas ir tris koncertus, tad teko groti nuo ryto iki vakaro, tačiau „Tommy Moustache“ komanda dirbo puikiai. Suorganizavo pilną komplektą profesionalų, kurie dirbo kartu, važinėjo su ta pačia įranga, siekdami kuo geresnių garso kokybės rezultatų, – pasakoja Simonas. – Po visų koncertų dar metus sėdėjome studijoje, rinkome geriausius takelius. Iš tiesų, labai džiaugiamės rezultatu. Tai buvo puiki patirtis.“
Dvigubai daugiau instrumentų


Debiutinis „Tommy Got Waxed“ albumas, kurį leidžia „Challenge Records“ (NL), klausytojus pasieks tiek skaitmeniniu, tiek ir fiziniu formatu. Jį jau šiuo metu galima išgirsti tokiose platformose kaip „Spotify“, „iTunes“, „Amazon“. Kompaktinį CD galima užsisakyti internetu, taip pat bus galima įsigyti koncertų metu.


„Tommy Got Waxed“ sudaro devyni, dar niekur negirdėti instrumentiniai kūriniai. Kokia nuotaika būdinga jų muzikai? Kokio stiliaus galime tikėtis šiame albume? „Albumas bus linksmas, pozityvus. Olandai gal labiau akademiškesni ir techniškesni, o mes – daugiau atsipalaidavę, mėgstantys ant vienos natos ilgiau pabrūžinti. Muzika, nors ir sudėtinga atlikimo prasme, bet joje nėra jokio gruzo“, – komentuoja Paulius.


„Skambesiu šis albumas man labiau primena mūsų pirmąjį, išleistą 2014 metais. Čia viskas atliekama gyvais instrumentais, o elektronika – tik kaip prieskonis“, – mintimis dalijasi Simonas „Čia bus dvigubai daugiau instrumentų – dvigubai daugiau mėsos. Toks double power jazz punk. Kažkas panašaus į Frank Zappa kūrybą“, – šypsosi Adas.


Tiesa, norintys pasiklausyti gyvo „Tommy Got Waxed“ atlikimo, kol kas tą galės padaryti tik Roterdamo mieste, kur birželio 7d. jau suplanuotas albumo pristatymo koncertas. „Kol kas esame brangus malonumas. Didelė grupė, daug instrumentų, technikos, logistikos sprendimų ir t.t.. Žinoma, tikimės, kad ateityje būsime pastebėti ir didžiųjų džiazo festivalių, turėsime progą pasirodyti ir Lietuvoje“, – teigia Simonas.


Ir visgi, artimiausiu metu pasiklausyti „Sheep Got Waxed“ Lietuvoje ištikimi grupės gerbėjai progų turės: jau birželio 1 d. savo programą jie atliks sostinėje vyksiančiame „Tilto namų“ festivalyje, kur pristatys ir keletą naujų kūrinių.


Aštuntus metus kuriantys ir koncertuojantys „Sheep Got Waxed“ jau kurį laiką dirba ir prie trečiojo savo albumo.


„Esame kūrybinių paieškų procese. Norime, kad šis albumas būtų kiek kitoks, nei pirmieji du“, – prasitaria Adas. „Labai daug dalykų jau išbandėme „Pushy“ (2016). Tas albumas tarsi iš pasąmonės iškrito. O dabar reikia pajungti ir sąmonę. Norisi žengti dar didesnį žingsnį. Tačiau spėlioti, kuria kryptimi, dar sunku“, – įsitikinęs Simonas.


Tommy Got Waxed albumas Spotify: https://spoti.fi/2ZOm05b

Tommy Got Waxed albumas iTunes: https://apple.co/2Wl6dIX

Tommy Got Waxed albumas Amazon: https://amzn.to/2VFhC9q

Albumo pristatymo koncerto Roterdame nuoroda: https://www.facebook.com/events/786930691672411/

Tommy Got Waxed gyvai: https://youtu.be/NHYzi2h4MMw

Comentários


bottom of page