top of page
  • Writer's pictureCikados

Grupės „Solo Ansamblis“ narys Vytautas Leistrumas: „Didžiausia laimė – kūrybinė sinergija“

Kultūrinis tinklaraštis „-ANE?“ išleido naują kultūrinės laidos „Apie ką tylite“ epizodą, kurio ketvirtasis pašnekovas - grupės „Solo Ansamblis“ narys, kompozitorius, aktorius, violončelistas - Vytautas Leistrumas.


„Solo Ansamblio“ kūrybiniu indėliu į Lietuvos muzikinį judėjimą ypatingai žaviuosi, jų išvystoma kūrinių dramaturgija, stipriu scenografijos ir estetikos pojūčiu scenoje, precizišku kiekvienos detalės išgryninimu. Savaime suprantama, jog į laidą kviečiu tuos pašnekovus, kurie dabartiniame laike man svarbūs, aktualūs savomis veiklomis, įdomus idėjomis ir artimi mintimis“, - sako tinklaraščio „-ANE?“ kūrėja Kornelija Anelauskaitė.


Esminė kuriamos laidos idėja – žadinti kitų smalsumą: domėtis naujais kultūriniais dalykais, atradimais. Parodyti ne tik žmogų „kūrėją“, bet atskleisti jo žmogiškąją pusę, vidinį pajautimą, požiūrį į (ne)paprastus gyvenimiškus dalykus.

Paklaustas, iš kur „Solo Ansamblio“ kūryboje atsiranda preciziškumas ir kyla bendra kūrybinė kibirkštis, Vytautas atsako: „Mes nemažai reikalaujam tiek iš savęs, tiek iš kitų, kurie su mumis dirba. Kadangi esame keturi, tai vieni kitiems nenuolaidžiaujam, yra tas vidinis reikalavimas, padaryti taip, kaip mes norim. Mes keturi kuriam ir visi reikalaujam iš to vieno dalyko, gal tai, tą preciziškumą ir duoda. O kibirkštis yra vienas iš kito. Mes visi skirtingi, kiekvienas iš mūsų keturių yra skirtingas personažas. Jeigu aš vienas kurčiau, tai būtų visai kitokia muzika, jeigu kiti grupės nariai kurtų, būtų absoliučiai skirtingos keturios grupės. Bet labiausiai mane žavi, kai vienas atsineša idėją, nes dažniausiai kažkuris duoda impulsą, ir tada ta idėja visiškai pasikeičia, apauga, nueina visiškai kita kryptimi nei aš tikiuosi. Ir tai yra kūrybinė sinergija, vienas kito papildymas. Čia man didžiausia laimė, nes tai yra mūsų keturių jėga - ne vieno žmogaus“.


Kultūrinio tinklaraščio „-ANE?“ laida „Apie ką tylite“ lengvai pasiekiama „Youtube“ platformoje, o visi atradimai slypi tinklaraščio „-ANE?“ „Instagram“ paskyroje. Prie laidos kūrimo prisideda „Kavos reikalai“, „Scuare“, „Soundman.lt“, „Smells like spells“, „Poco Postcards“.

LAIDA APIE KĄ TYLITE >>


Nuotraukų autorė Gerda Berentaitė

Comments


bottom of page