top of page
  • Writer's pictureCikados

Grupinė paroda „TIK KŪNAS?“ Šv. Jono gatvės galerijoje

2021 m. balandžio 2 d., penktadienį, Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) pradėjo veikti grupinė paroda „TIK KŪNAS?“, kuruojama menotyrininkės Jolitos Mieželaitienės.

Jolita Mieželaitienė: „Parodoje dalyvaujantys menininkai savo kūryboje nuolat pasitelkia žmogaus figūrą, o tiksliau – kūną. Pirmiausia reikėtų padaryti nedidelį ekskursą į meno istoriją ir pridurti, kad pasitelkia ne aktą, bet daugeliu atveju – tiesiog nuogą figūrą. Štai kodėl parodos pavadinime toks riebus klaustukas – akivaizdu, kad šiuolaikiniam menininkui kūnas tėra būdas kalbėti apie savo vidybę, apie tai, kas neduoda ramybės ir veržiasi išorybėn.


Parodoje atsispindi temų ir vizualios raiškos įvairovė. Toli gražu ne visi menininkai galėjo dalyvauti ekspozicijoje fiziškai, bet į ją pakviesti būtent tie, kuriems kūnas kaip vaizdo fenomenas buvo ir yra svarbus arba netgi pagrindinis kūrybos objektas.

Danielius Rusys, Rock N. BarbieRoll, 2020
Danielius Rusys, Rock N. BarbieRoll, 2020

Parodoje aiškiai kristalizuojasi tam tikros potemės, kuriose menininko požiūris ypač ryškus, prasiveržiantis su visais savo vidiniais demonais ir nerimastingomis mintimis, kaip ir opozicinės nuostatos – džiaugsmas, formų estetika, švelni ironija.


Paroda „TIK KŪNAS?“ – tai įdomi galimybė patyrinėti ir stebėtis, kiek viena tema gali sukelti skirtingų plastinių sprendimo būdų ir emocinių potyrių – nuo kančios iki džiaugsmo, nuo ironijos iki pagarbos ir meilės žmogiškajam kūnui.“


Grupinė paroda „TIK KŪNAS?“ Šv. Jono gatvės galerijoje vyks iki balandžio 23 d. Parodos lankymas – nemokamas.

Galerijos darbo laikas: II-V 12-19 val., VI 12-16 val.


Comments


bottom of page