top of page
  • Writer's pictureCikados

Iš Lukiškių kalėjimo – į Chodkevičių rūmus: Vilniaus mažasis teatras tęsia sezono pradžios šventę

Rugpjūčio 19 d. Vilniaus mažasis teatras, anksčiau nei kiekvienais metais, pradėjo naują sezoną. Renginių ciklas ATSIVERTI simboliškai pažymėjo teatro atsivėrimą žiūrovams, tik šį kartą – netradicinėse erdvėse. Lukiškių kalėjimo komplekse tris vakarus rodyti spektakliai ir susitikimai su žiūrovais buvo įspūdžių kupinas laikas, o dabar Vilniaus mažasis teatras keliasi į Chodkevičių rūmų kiemą, kur rugpjūčio 26 d. lauks dar vienas susitikimas su gerbėjais.

Vilniaus mažojo teatro sezono pradžios renginiuose Lukiškių kalėjimo komplekse apsilankė ir spektaklius stebėjo beveik 1400 žmonių. Tam, kad darbai vyktų sklandžiai, susibūrė visas teatro kolektyvas, o nuolatinę pagalbą rengiant šventę teikė 18 savanorių. Rugpjūčio 19–21 d. išskirtinėje vietoje buvo parodyti premjeros „Čia nebus mirties“ fragmentai, spektakliai „Marti“ ir „Savižudis“ (spektaklių režisierė – Gabrielė Tuminaitė).

Vilniaus mažojo teatro direktorė Daiva Baltusytė-Len sako, kad labiausiai džiuginantis dalykas – sezono pradžios renginiams susijungusi komanda: „Supratome, kad galime susikurti šventę neįprastomis sąlygomis – tai labai pakylėja. Malonu matyti, kai komanda dirba ne paskirai, o kartu, kad įgyvendina net labai sudėtingus uždavinius.“

Pasak D. Baltusytės-Len, renginių ciklas, prasidėjęs Lukiškių kalėjime ir nusitęsiantis į Chodkevičių rūmų kiemą, parodė, kad iššūkių vengti tikrai nereikia.

Vilniaus mažojo teatro režisierė G. Tuminaitė teigia, kad neįprasta sezono pradžia, spektakliai lauke ir kitokios nei įprastai aplinkybės nėra neturėjimo ką veikti padarinys: „Viską darome būtent taip, nes neturim kitos išeities. Ir, kaip sakė Rimas Tuminas, mes ne tik parodėme spektaklius Lukiškių kalėjime – mes atlaikėme savotiškas mišias. Viską sustiprino ir šių dienų aktualijos, ypač Baltarusijoje. Temos, tokios kaip tremtis, šis laikas, jo realybė, labai sustiprėjo.“Anot G. Tuminaitės, spektakliai Lukiškių kalėjime buvo tarsi kelionės laiku stebuklas, kurį pajuto visa trupė ir žiūrovai.

Iššūkių kupino laikotarpio finalas – jau rugpjūčio 26 d. Chodkevičių rūmų kieme, kur Vilniaus mažasis teatras kvies į spektaklį „Fantazijus“. G. Tuminaitės režisuotas spektaklis pagal prancūzų dramaturgo Alfredo de Musset pjesę – žaisminga ir ekstravagantiška pasaka, suskambanti šiuolaikiškai. Spektaklyje rugpjūčio 26 d. skambės grupės „Kabloonak“ atliekama muzika, papildyta kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotėmis. Spektaklį praturtins choreografo Raido Petrausko „Vogue“ šokio stiliaus elementai.


Į Chodkevičių rūmų kiemą Vilniaus mažasis teatras keliauja jungdamasis prie „Vilniaus festivalių“ organizuojamo renginių ciklo „Vasaros sezonas 2020“.


Nuotraukų autorė – Laura Vansevičienė.

Comments


bottom of page