top of page
  • Writer's pictureCikados

IX Lietuvos tekstilės meno bienalė „RIBA # 30“

Spalio 7 d., trečiadienį, 18 val., LDS galerijoje „Arka“ atidaroma IX-osios tekstilės meno bienalės „RIBA # 30“ paroda.

Laima Ožekauskienė ,,Garment“
Laima Ožekauskienė ,,Garment“

Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtõs bienalės idėja grindžiama mintimi, kad valstybė, kaip ir žmogus, išgyvena vaikystės, jaunystės ir brandos amžių, kurį skiriančios ribos žymi jau kitą – analitinį - aplinkos ir egzistencijos vertinimą. „RIBA # 30“ skirta apmąstyti ribines valstybės raidos atkarpas bei laiko ir ribų poveikį žmogaus gyvenimui.

Ką apie pokyčius tekstilėje pasakoja „RIBA # 30“? Pirmiausia demonstruoja įveiktą cechinį menininkų susiskirstymą ir pakitusią tekstilės kaip audimo meno sampratą. Tarp daugiau nei penkiasdešimties autorių – ir pripažinti, ir nauji vardai. Parodoje dalyvauja ne tik įvairių kartų tekstilininkai, bet ir kitų sričių menininkai (grafikai, tapytojai, videomenininkai), eksponuojantys specialiai šiai parodai sukurtus darbus. Tekstilininkai bendradarbiauja su kitų meno sričių atstovais, literatais, mokslininkais, siekia kūrinio plastinės ir prasminės įtaigos peržengdami rūšines kūrybos formas, pasitelkdami netradicines medžiagas ir technologijas. Jie demonstruoja nestandartinį mąstymą, intelektualų požiūrį, nuolat ieško naujų techninių jungčių, laviruoja tarp to, kas nauja ir atgyvenę, leistina ir draudžiama, formalu ir laisva.

Jolanta Sendaitė - Paulauskienė ,,Fotoateljė“
Jolanta Sendaitė - Paulauskienė ,,Fotoateljė“

Į ribos kaip skirties tematiką menininkai žvelgia plačiai, kurdami, prasmines asociacijas, poetines metaforas, medžiaginius ir technologinius akibrokštus, neretai provokuodami ir stebindami tradicijų ir inovacijų sampynomis. Parodos dalyviams rūpi meno kūrinio normų ribos, skirtys tarp primestų taisyklių ir jų laužymo, žanro grynumo ir jo nepaisymo, raiškos normų ir fantazijos proveržio.


Menotyrininkė Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė
LDS galerija „Arka“ | Aušros Vartų g. 7, Vilnius

Paroda veiks iki spalio 30 d.

Parodos kuratorė: prof. Žydrė Ridulytė

Parodą remia: Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba.


Comments


bottom of page