top of page
  • Writer's pictureCikados

Kūrybinės dirbtuvės „Kasdieniai objektai kūryboje”

Spalio - lapkričio mėnesiais Galerija (AV17) kartu su Pabradės ir Ignalinos kultūros centrais bei Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykla, šių rajonų moksleiviams surengė edukacines dirbtuves „Kasdieniai objektai kūryboje”. Dirbtuvių metu dalyviai buvo įtraukti į penkias edukacines paskaitas, diskusijas ir praktinius užsiėmimus su Lietuvos menininkais ir lektoriais – Jolita Vaitkute, Aurelija Maknyte, Marija Šnipaite, Saule Noreikaite bei menotyrininke, galeriste Agne Mackevičiūte.

Kūrybinės dirbtuvės su Aurelija Maknyte
Kūrybinės dirbtuvės su Aurelija Maknyte

Projekto organizatorė galerija (AV17) yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Jos pagrindinis tikslas, pasitelkiant įvairias kūrybiškas bei šiandieniniam žmogui aktualias priemones, populiarinti šiuolaikinį meną tarp skirtingų auditorijų, skatinti jo suvokimą ir domėjimąsi, todėl projekto „Kasdieniai objektai kūryboje” veiklos buvo orientuotos būtent į skulptūros, objekto ir instaliacijos meno pažinimą.

Edukacinių užsiėmimų metu ypatingas dėmesys buvo skirtas skulptūroje dažnai naudojamam - ready-made. Vienas iš ready-made panaudojimų būdų kūrybiniame procese apima antrinių žaliavų ir jau sukurtų egzistuojančių objektų panaudojimą kūryboje. Šis kūrybos metodas veikia ne tik kaip visiems prieinamas saviraiškos būdas, bet ir atkreipia dėmesį į vartojimo kultūrą, skatina sąmoningumą bei suteikia ekologinę potekstę, kuriant intelektualų ir visuomenei aktualų meną. Projektas leido moksleiviams tiesiogiai prisiliesti prie šiuolaikinio meno kūrimo pagrindinių principų, kuriuos jiems perteikė aktyviai meno lauke dalyvaujantys jauni ir įtraukiantys menininkai bei pedagogai. Moksleiviai išmoko į kasdienius daiktus žvelgti įvairiais kampais bei ieškoti kūrybiškumo kasdienybėje. Buvo kuriami objektai, fotogramos, koliažai, taip pat analizuojamas kūno ir objekto santykis, įtraukiant į dirbtuves ir performatyvumo elementų. Su moksleiviais diskutuota kaip atpažinti ir kurti meno kūrinį, kokias asociacijas skirtingi objektai gali sukelti žmogui bei kaip galima aplink randamus daiktus panaudoti kūryboje.

Comentarios


bottom of page