top of page
  • Writer's pictureCikados

Kamerinės muzikos koncertas „Artimos tolumos“

Spalio 14 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoji salė, Kamerinės muzikos koncertas „Artimos tolumos“. Skiriama Japonijos ir Lietuvos dvasinei bei kultūrinei bendrystei ir Chiune’s Sugiharos atminimui.


JOHANNES HUSTEDT (fleita, Vokietija)

VYTAUTAS OŠKINIS (fleita, Lietuva)

UGNIUS DIČIŪNAS (obojus)

JŪRATĖ LANDSBERGYTĖ (vargonai, Lietuva)


Programa:

Algirdo Martinaičio (premjera), Ramūno Motiekaičio (premjera), Mykolo Natalevičiaus, Kazuo Fukushimos, Michio Miyagi kūriniai.

LNF vargonai / Dmitrij Matvejev nuotrauka
LNF vargonai / Dmitrij Matvejev nuotrauka

Programą inspiravusi vargonininkė Jūratė Landsbergytė taip apibūdina šį vakarą: „Koncertas „Artimos tolumos“ skiriamas Japonijos ir Lietuvos dvasiniams ryšiams, žymaus diplomato Chiune’s Sugiharos 120-osioms gimimo metinėms ir „gyvybės vizos“ 60-mečiui – prisimintina jo misija gelbėjant Lenkijos ir Lietuvos žydus. O dvasinė bičiulystė su ypatinga japonų kultūra atsiskleidžia per muziką, į kurią veda kompozitorių idėjos ir nauji kūriniai, specialiai sukurti šiam koncertui bei jo atlikėjams. Tai naujausi Ramūno Motiekaičio ir Algirdo Martinaičio opusai, įkvėpti mistiškosios Japonijos pasaulio valios kultūros. Koncerte skambės ir haiku – japonų poezija, kur ji persikels į scenos veiksmą kartu su improvizacijos ir vokiškos bei lietuviškos kultūrų motyvais. Dvasiniai ryšiai tarp žmonių ir tautų, inspiruojantys kūrybos ir gyvybės vizos prasmes, šiandien ypač aktualūs.“


Koncerte groja patyrę scenos meistrai. Vokiečių fleitininkas Johannes Hustedt ilgus metus puoselėja muzikinius kultūrinius mainus, koncertuoja visame pasaulyje kaip solistas ir kamerinių ansamblių partneris, didžiausią daugiausia dėmesioį skiria gyvai sąveikai su Azijos, Pietų Amerikos ir Rytų Europos kultūra. Dalyvauja įvairiuose svarbiuose festivaliuose visame pasaulyje ir Lietuvoje (Thomo Manno, Vilniaus, „Gaida“). Yra Karlsruūhės muzikos universiteto pedagogas ir kviestinis kitų universitetų lektorius.


Talentingas jaunas lietuvių fleitininkas Vytautas Oškinis yra LMTA profesorių Algirdo Vizgirdos ir Valentino Gelgoto klasių absolventas, meistriškumo sėmėsi ir pas Machiko Takahashi bei ir kitus žinomus fleitininkus, dalyvavo kursuose „International Summer Academy“ Austrijoje. Domisi šiuolaikine muzika ir naujomis fleitos raiškos galimybėmis, grojo šiuolaikinės muzikos ansamblyje „Synaesthesis“. Šiuo metu gilinasi į improvizacijos paslaptis, groja kaip solistas ir įvairių sudėčių ansambliuose, nuolat koncertuoja Lietuvoje ir Vokietijoje.


Obojininkas Ugnius Dičiūnas yra įvairių tarptautinių konkursų laureatas, LMTA prof. dr. Roberto Beinario bei Eugenijaus Paškevičiaus klasių absolventas, dalyvavęs meistriškumo kursuose pas daugelį žymių atlikėjų, stažavęs prof. Janos Brožkovos ir Liběnos Séquardtovos klasėse Prahoje. U. Dičiūnas dalyvauja daugelyje festivalių, yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro obojų grupės, trio „Colors“, Šv. Kristupo kvinteto narys, su pastaruoju ansambliu šiemet išleido CD „Aerofonia“, kuriame įrašyta lietuvių kompozitorių muzikos medinių pučiamųjų instrumentų kvintetui retrospektyva.


Lietuvos vargonininkė, muzikologė, meno daktarė Jūratė Landsbergytė koncertinę veiklą pradėjo 1978-aisiais, vėliau dirbo Berlyno Šv. Stepono bažnyčios vargonininke ir nuo to laiko vargonuoja įvairiose evangelikų bažnyčiose Vokietijoje ir Lietuvoje, koncertuoja solo ir su įvairiais ansambliais bei solistais. Svarbią vietą J. Landsbergytės repertuare užima modernioji muzika, ypač lietuvių – yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja bei redaktorė. Vargonininkė daug kūrinių įrašė Lietuvos ir Vokietijos radijo archyvams, išleido virš per 30 kompaktinių plokštelių, iš tarp kuriųjų, be kita ko, skamba Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Broniaus Kutavičiaus muzika. Atlikėja pastoviai nuolat vargonuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Rygoje, Miunsteryje, Dresdene, Berlyne, Seinejokyje (Suomija), Otavoje (Kanada), dalyvauja tarptautiniuose vargonų festivaliuose. Yra apdovanota už Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo puoselėjimą.


LNF informacija

Σχόλια


bottom of page