top of page
  • Writer's pictureCikados

Konkurso „Injekcija“ finalas įvyko – ant kulnų mina šeši naujokai!

Praūžus „Mados infekcijos“ savaitgaliui ištikimiausi madų sekėjai sekmadienį rinkosi į jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ finalą. Per naktį kardinaliai pasikeitusi „Dūmų fabriko“ erdvės scenografija kaip diena ir naktis bylojo, kad jaunimas pramintais takais nevaikšto ir drąsiai skinasi savo kelią. Tiek daug laimingųjų dar niekada nebuvo: iš 14-os finalininkų komisija atrinko 6-is nugalėtojus, kurie peršoko į „Mados infekcijos“ lygą.


Jaunųjų talentų konkursas „Injekcija“
Jaunųjų talentų konkursas „Injekcija“

Į XXIII-ąją „Mados infekciją“ keliauja: „Jaunojo dizainerio prizo 2020” pagrindinį prizą už mados dizainą ir publikos simpatijas nuskynusi Liepa Aliukaitė, garsiausios madų kalvės Polimoda universiteto Milane studentai Valerie Armas ir Domenico Orefice, Agnese Eiduka iš Latvijos, estas Tauri Västrik ir charakteringu performansu šansą pelniusi Adelė Burokaitė.

„L. Aliukaitė konkurse dalyvavo ir pernai. Jei tuomet komisija aršiai ginčijosi, ar verta, šiemet Liepos parodymas buvo konceptualiai stiprus ir įtikinantis. O kaipgi „Mados infekcija“ be meno ir performansų už kūrybinį polėkį šansą pelnė Adelė Burokaitė. Andrejaus Bartenevo kasmet į Vilnių neprisikviesi, todėl reikia auginti ir palaikyti savus išsišokėlius,“ komisijos sprendimą komentuoja S. Straukaitė.

Dėl visuotinių apribojimų į konkurso finalą atvyko tik du dizaineriai iš užsienio, bet kitiems tai nesutrukdė šou stebėti realiu laiku vyko tiesioginė renginio transliacija. Socialinė medija mirgėjo įrašais, kaip dizaineriai prilipę prie ekranų laukia komisijos verdikto. Plojimai ir sveikinimai skambėjo tiek salėje, tiek kitapus ekranų.

Finalininkus vertino specialiai suburta komisija: „Mados infekcijos“ idėjinė vadė, dizainerė Sandra Straukaitė, „Apranga Group“ pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė, fotografas Vaidas Jokubauskas, mados iliustratorė Goda Pele, dizainerės Akvilė Jančauskaitė ir Laima Jurča iš Latvijos.

Jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ komisija
Jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ komisija

„Šio konkurso svarba neginčijama, nes leidžia užčiuopti jaunosios kartos idėjų dažnį. Jie dar nesugadinti rinkos ir neturi baimių, todėl kuria organiškai ir su ugnele. Tokie grynuoliai padeda suvokti ir prognozuoti rytdienos tendencijų gaires. Paperka kolekcijų visuma: drabužius papildo autorinio dizaino avalynė, rankinės, pirštinės, juvelyriniai aksesuarai – mini kapsulės kolekcija atskleidžia stipriausius dizainerio kozirius, todėl išrinkti nugalėtojus nebuvo sunku“, sako viena iš komisijos narių, „Apranga Group“ pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė.


Pirmųjų XXIII-iosios „Mados infekcijos“ dalyvių pavardės jau aiškios. Datą skelbti būtų drąsu, bet norai ir kryptis nesikeičia pirmyn į ateitį!


Nuotraukų autoriai: Tautvydas Stukas ir Aistis Rokas Vyšniauskas 

Comments


bottom of page