top of page
  • Writer's pictureCikados

Laima Jurča ir Marta Veinberga | Latvija | ,,COLLECTIVE BLANKET“

Kolekcija „Collective Blanket“ („Kolektyvinė antklodė“) gimė bendradarbiaujant mados dizainerei Laimai Jurčai ir dailininkei Martai Veinbergai. Grafinė kolekcijos tapatybė grįsta Martos paveikslais, pagamintais iš visiems Baltijos šalių gyventojams (ir ne tik jiems) atpažįstamų dalykų – prekybos centruose, degalinėse ir greito apsipirkimo parduotuvėse dalijamų lipdukų (www.martaveinberga.com).

Trumpai tariant, šie paveikslai ginčija masinę estetiką, sovietinės vizualinės kultūros palikimą šiuolaikinėje aplinkoje ir perdėtą apsipirkinėjimą kaip trumpalaikį vaistą ir netikrą mūsų norų išsipildymą. Šios temos taip pat smarkiai atsispindėjo ankstesniuose Laima Jurča kūrybiniuose darbuose (pavyzdžiui, kolekcijoje „Piecgades ģenerālmēģinājums“, https://www.laimajurca.com/collection/piecgades-generalmeginajums).

Pagrindinė „Collective Blanket“ tema – prieštaringas dviejų epochų mąstymas. Viena vertus, didesnė nei reikalinga gamyba ir prekių perteklius rinkos ekonomikoje verčia žmones pirkti pigius ir nereikalingus daiktus, deformuojant žmogaus vertybių sistemą. Kita vertus, visuotinis prekių ir pasirinkimo trūkumas, būdingas nelemtai sovietinei planinei ekonomikai, savo ruožtu skatino žmones kurti.

Vizualinė „Collective Blanket“ kalba kiek utopiškai sujungia šias dvi epochas: kolekcijoje derinami reklaminių spalvų lipdukai su šūkiais, populiarių prekės ženklų logotipai ir popkultūros herojai kartu su siluetais, atpažįstamais iš sovietmečio. Šios priešpriešos siekis – žmogaus noras kurti, svajoti, flirtuoti su sistema arba ją apeiti.
„Mados infekcija“ > 2020 spalio 16, 17 d.

Traukinys iš Vilniaus centrinės geležinkelio stoties (Vilnius Naujoji - Vilnia) pajudės 18:10. Į peroną prašome atvykti ne vėliau 18:00. Traukinys vėluojančių nelaukia.

Renginio vieta: Dūmų g. 5, Naujoji Vilnia / Renginio pradžia 19:00 / durys atsidaro 18:30

Po renginio traukinys iš Naujosios Vilnios grįš į Vilniaus centrinę geležinkelio stotį.

Komentarai


bottom of page