top of page
  • Writer's pictureCikados

Lietuvoje startavo kūrėjus ir kultūros veikėjus jungianti platforma arttice.com

Šių metų pradžioje kūrybinės erdvės „Ideas Block“ įkūrėjai Liucija Dervinytė bei Roberto Becerra sukūrė ir paleido platformą ARTTICE. Tai skaitmeninė erdvė, kurioje registruojasi ir savo puslapius kuria įvairių sričių menininkai, kūrėjai, muzikantai, kūrybinių industrijų projektų vadovai, kultūros ir meno lauko tyrėjai, taip pat meno organizacijos ir institucijos bei galerijos ar renginių erdvės. Ši platforma veikia, kaip profesinė kultūros ir meno žmonių teritorija, skirta skirtingų meno sričių kūrėjų bendradarbiavimui, suteikia galimybes rasti partnerius, dalintis inspiracijomis bei atveria platesnes galimybes meno žmonėms būti matomiems. Tkriausiai artimiausias jau egzistuojantis skaitmeninis analogas būtų LinkedIn platforma, kurioje taip pat dalinamasi profesinėmis žiniomis, bei akcentuojama ne pramoginė, o darbinė socializavimosi pusė.

Kiekvienas ARTTICE platformos dalyvis turi galimybę susikurti savo ar savo kolektyvo, įmonės, grupės ir pan. puslapį, kurioje apibūdina savo kūrybinę veiklą, įdeda darbų pavyzdžius bei jau turimus kūrybos puslapius, nurodo kontaktinius duomenis. Taip pat pamini kokiuose bendruose projektuose būtų nusiteikęs dalyvauti. Kolaboracijų ieškantis menininkas paieškos lauke gali suvesti norimą rasti meno sritį ir platforma pateiks visus tokia veikla užsiimančius užsiregistravusius kūrėjus ar jų grupes. Be to platforma yra puiki erdvė kultūros institucijoms skelbti savo organizuojamus konkursus ar projektus, viešinti programas ar skiriamas stipendijas.

Viena iš platformos skilčių - Renginiai, kurioje galima registruoti savo organizuojamus mokymus, parodas, koncertus bei pačiam rasti ir jungtis prie tokio pobūdžio renginių.

Šiuo metu platformos erdvėje formuojasi įvairialypė bendruomenė. 70% narių sudaro individualūs kūrėjai, 10% meno ir kultūros sričių specialistai, 15% organizacijos. Savo narių tarpe turime ir Meksikos galeriją, ir menininką iš Argentinos, ir lietuvę gyvenančią Australijoje, - šypsosi organizatoriai.

„Ideas Block“. Nuotraukos autorė Liucija Dervinytė
„Ideas Block“. Nuotraukos autorė Liucija Dervinytė

Mes esame nusistatę ambicingą viziją - norime tapti tarptautiniu kultūros tinklu skirtu įgalinti ir skatinti meno žmones, garsinti jų kūrybą. Aš tikiu, jog ši platforma išaugs ir taps naudingu įrankiu kūrėjams jungtis, o kultūrai vystytis, - sako platformos iniciatorius R. Becerra.

Visi kūrėjai bei kultūros sektoriaus darbuotojai norintys prisijungti prie besikuriančios skaitmeninės bendruomenės, kviečiami registruotis: arttice.com

Comments


bottom of page