top of page

Linos Kusaitės darbų paroda „Tėvo atminimui“

Kviečiame apsilankyti Linos Kusaitės darbų parodoje „Tėvo atminimui“, kuri atidaryta Miniatiūrų Mini Galerijoje, Vytauto g. 110, Palangoje. Paroda atvira iki liepos 31-os dienos.

„Terrence And The Toilet Fairy”

„2019 metais, prieš pat Kalėdas, 23-ią dieną, gana netikėtai mirė mano tėvas Apolinaras Kusas. Tėvas ir jo trys broliai yra kilę iš Žemaitijos, kurį laiką tėvas gyveno Palangoje, kur iki šiol tebegyvena jo brolis Vytautas Kusas. Šį pavasarį, kai gegužės mėnesį grįžau iš Belgijos namo, jis man paskambino ir pasiūlė surengti parodą – atminimą, skirtą mano tėvui, jo broliui. Paroda turėjo būti surengta jo gimtadienio dieną, liepos 17-ąją.


Iškart sutikau. Labai dėkoju už tokį pasiūlymą savo dėdei. Po aptarimo dėl ekspozicijos ir visų techninių detalių liko pagrindas – išsirinkti darbus, nes eksponavimo erdvė maža ir gana netradicinė. Nusprendžiau kūrinius rinkti pagal keturias skirtingas temas, prisitaikant prie erdvės (keturių atskirų vitrinų).


Kiek prisimenu, mano tėvas visuomet svajojo, jog tapčiau „įžymybe“. Jam buvo labai svarbu, kad mane pripažintų, darbus parodytų per televizorių, ekspozicijose – tai buvo jo suvokimas apie šlovę, tam tikra svajonė. Man pačiai tai niekada nebuvo siekiamybė, neteikiau tam jokios svarbos. Tačiau nusprendžiau išrinkti darbus, kurie vienaip ar kitaip buvo pripažinti, parodyti įvairiuose pasaulio vietose. Juk tėvas tuo labai didžiavosi.


Šioje ekspozicijoje galima pamatyti kelias iliustracijas iš knygos Dr Russell Scott Andersono knygos „Terrence And The Toilet Fairy” (JAV, 2018). Tais pačiais metais už šios knygas iliustracijas laimėjau aukso medalį už geriausią knygos iliustraciją „iJungle 2018” Iliustracijų apdovanojimuose.


„Terrence And The Toilet Fairy”

Parodoje taip pat galima pamatyti „Magical world of nature“ kūrinio dalį, kurią sukūriau 2019 metais. Ši piešinio dalis yra pritaikyta interjero dizainui viename iš Den Hague, Olandijos restoranų tinkle - Loetje.


„Magical world of nature“

Vienoje iš vitrinų galite rasti tris darbus. Jie visi – atskiri, tarpusavyje nesusiję, kurti skirtingiems užsakovams. Kūrinys „Fusion“ – kurtas sau, tačiau 2014 metais buvo eksponuojamas Times Square, Niujorke, kaip renginio “See Me”, “Seemetakeover” dalis .


„Fusion“

Visų mano darbų techninis pagrindas – pieštukas ir akvarelė. Su šiais įrankiais jaučiuosi laisviausiai. Kartais prisideda tempera arba baltas markeris (POSCA). O vėliau – šiek tiek žaidimo su Photoshop dėl spalvų ryškinimo, kompozicijos žaismo.“


Parodą remia VŠĮ Vytauto Kuso galerija-studija.


Comments


bottom of page