top of page
  • Writer's pictureCikados

„Mados infekcija“: kūrybiškumas – atsakymas į visus klausimus!

XXII-osios „Mados infekcijos“ lokomotyvui degalų nepritrūko – tris dienas „Dūmų fabrikas“ ūžė mados ritmu. Įspūdžių įaudrinti žiūrovai iš traukinio išlipdavo pakilusiu kraujospūdžiu, o neužglaistyta Naujosios Vilnios industrinė erdvė įkvėpė bent trumpalaikei laisvei.

„Mados infekcija“ nuo pat pradžių stengėsi būti ne tik madų šou, bet kultūriniu reiškiniu, pritraukiančiu įdomiausius dizainerius ir ambicingiausius bendraminčius. Jei žiūrovams atrodo, kad pataikyta kaip pirštu į akį, vadinasi, pavyko taikliai užčiuopti akimirkos pulsą. Mada, būdama arčiausiai kūno, greičiausiai reaguoja į bet kokius išorinius pokyčius ir transliuoja savąjį atsaką.

„Šįkart Sandra sugeneravo unikalią patirtį, kuri peržengė visas madų šou ribas. Performansai traukinyje šokiravo, nes buvo labai netikėti, todėl ilgam įsirėžė į atmintį. „Mados infekcija“ neimituoja – dirba su fanatišku atsidavimu. Pats renginys atspindėjo šių dienų dramatiškumą, ekspresiją, bet jautėsi ir humoro gaidelė. Kūrybiškumas – vienintelis atsakymas į visus klausimus“, – savo įspūdžiais dalijasi mados analitikė Victoria Dias.

XXII-ojoje „Mados infekcijoje“ žiūrovai išvydo 12 kolekcijų. Savo kūrybą pristatė publikai gerai žinomi Vilniaus mados cecho vardai: Akvilė Jančauskaitė & Max Play., Diana Paukštytė, Lina Gudanavičiūtė, Morta Nakaitė ir Sandra Straukaitė, kuri vienintelė nepraleido nė vieno festivalio podiumo. Drąsiai į sceną žengė nauji vardai: Vaida Voraitė, Lina Misėkaitė, Saimonas Tartenis. Iš kviestinių svečių pasirodė Dastish Fantastish iš Ukrainos, Tommazo iš Kipro, mezginių diva estė Kristel Kuslapuu, ryškioji latvė Laima Jurča.

Ilgąjį mados savaitgalį užbaigė konkurso „Injekcija“ finalas. Iš 14-os dalyvių net 6-i peršoko į „Mados infekcijos“ lygą. Jaunimas pramintais takais nevaikšto ir ant podiumo veržiasi drąsiai. Laima Jurča, prieš porą metų tapusi viena ryškiausių konkurso nugalėtojų, šiemet pakviesta ir kaip vertinimo komisijos narė. Dizainerė prisipažino, kad Baltijos šalyse „Mados infekcijai“ lygių nėra, todėl čia dalyvauja su malonumu ir Dailės akademijoje Rygoje visiems apie tai išūžė ausis, todėl tikisi, kad dalyvių iš Latvijos bus vis daugiau.

„Jaunųjų mados talentų paieškos prasidėjo galvojant apie lietuvių dizainerius ir tik vėliau konkursas tapo tarptautiniu. Paradoksalu, bet po dvylikos metų matome daug didesnį susidomėjimą iš užsienio, o ne iš lietuvių, kurie palyginti vangūs ir turėdami unikalias galimybes, jomis tiesiog nesinaudoja. Tommazo, vienas iš pernai metų nugalėtojų, pasakojo, kad Kipre neturi jokių šansų surengti kolekcijos parodymą, todėl „Mados infekcijos“ podiumas tapo gera praktika ir įkvėpimu. Jo kitų metų tikslai ambicingi: Milano vyrų mados savaitė ir vėl prašosi į Vilnių. Toks grįžtamasis ryšys ir užsispyrimas įkvepia. Konkurso „Injekcija“ dalyviai – patys tikriausi mūsų ambasadoriai. Po finalo pirmiausia paskambinau Marijai Popadničenko, kuri taip pat startavo kaip konkurso nugalėtoja, o šiandien dėsto Italijos madų kalvėje, Polimoda universitete Milane. Ratas apsisuko – šiandien ji skatina savo studentus išbandyti jėgas „Injekcijoje“, – pasakoja S. Straukaitė.

Nuotraukų autoriai: Aistis Rokas Vyšniauskas, Tautvydas Stukas, Eglė Sabaliauskaitė

Comments


bottom of page