top of page
  • Writer's pictureCikados

Maja Babič Košir | personalinė paroda „Ciao Amore“ | (AV17) galerija

Maja Babič Košir yra Slovėnijoje ir Portugalijoje kurianti menininkė, kurios tarpdisciplininio meno praktika apima skulptūrą, objektą, koliažą, asambliažą, fotografiją ir instaliaciją. Jos meninei prieigai būdingas intuityvumas ir psichologinė asmeninių patirčių analizė. Maja Babič Košir savo kūriniuose jautriai analizuoja temas, susijusias su būties laikinumu, atmintimi, žmonių tarpusavio santykiais. Pasitelkdama rastus ar paveldėtus objektus, per jų formalias ir estetines savybes menininkė kuria intymius darbus, įvertina ir analizuoja ryšius su jų pirminiais savininkais. Kovo 28 d. 18 val. galerijoje (AV17) bus atidaryta Maja Babič Košir personalinė paroda „Ciao Amore“.


Maja Babič Košir, Ciao Amore, parodos fragmentas, 2024
Maja Babič Košir, Ciao Amore, parodos fragmentas, 2024

Personalinėje parodoje „Ciao Amore“ Maja Babič Košir pristatys instaliacijas ir koliažus, sukurtus iš jos tėvams priklausiusių daiktų. Menininkė padalija galerijos erdves į du naratyvus, kuriuose per materialias būties formas atskleidžiami vidiniai išgyvenimai ir santykiai su aplinkiniais. Analizuodama savo tėvo kūrybos palikimą, autorė į koliažus sujungė išmestus lapus, juodraščius, vokus ir kitas medžiagas, kurie kūrybos proceso metu tapo susitaikymo su netektimi metafora. Nemateriali likusių artimojo daiktų vertė priešpriešinama besaikiam kaupimui, neretai susijusiam su neigiamomis patirtimis, nerimu ir baime stokoti. Motinos sukaupti nenaudojami daiktai neturi emocinės reikšmės šeimos nariams ir tampa sudėtingų žmogaus vidinių konfliktų atspindžiu. Per saitus su tėvų daiktais, menininkė atskleidžia ir iš naujo įvertina universaliai aktualius šeimos ryšius, artimo praradimą, meilę ir atlaidumą. Maja Babič Košir asmeninės istorijos ir dvasiniai išgyvenimai į paverčiami į vizualiai patrauklų pasakojimą, lengvai pasiduodantį žiūrovo interpretacijai.


Maja Babič Košir, Ciao Amore, parodos fragmentas, 2024
Maja Babič Košir, Ciao Amore, parodos fragmentas, 2024

Maja Babič Košir (g. 1979) – baigė skulptūros bakalauro ir magistro studijas Liublianos Dailės ir dizaino akademijoje bei kūrybinės iliustracijos ir vaizdinės komunikacijos studijas EINA universiteto Dizaino ir meno mokykloje Barselonoje. Menininkė aktyviai dalyvauja tarptautinėje parodinėje veikloje, savo darbus yra pristačiusi personalinėse ir grupinėse parodose Slovėnijoje, Portugalijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir kitur. Maja Babič Košir darbų yra ne vienoje privačioje ir muziejų kolekcijoje.


Maja Babič Košir, Mano svajonės sugrįžo, 2022
Maja Babič Košir, Mano svajonės sugrįžo, 2022

Ši Maja Babič Košir personalinė paroda – dvišalio (AV17) galerijos Vilniuje ir „RAVNIKAR“ galerijos Liublianoje mainų projekto dalis. Kovo 20 d. galerijoje „RAVNIKAR“ Liublianoje atidaryta Vilniuje gyvenančios ir kuriančios skulptorės, tarpdisciplininio meno atstovės Marijos Šnipaitės paroda „Per ilga naktis“. Parodoje menininkė kuria peizažą, kurio fone gvildena rūbo fragmentų kaip žmogaus kūno ir jausenos tęsinio temą. Kuriama atmosfera iškreipia įprastą laiko tėkmę ir panardina žiūrovą į minimalistinę, meditatyvią erdvę. 


<><><><><>


Maja Babič Košir personalinės parodos „Ciao Amore“ fotodokumentacija
Nuotraukų autorė: Evgenia Levin


<><><><><>


Maja Babič Košir parodą „Ciao Amore“ bus galima aplankyti galerijoje (AV17), Totorių g. 5 iki gegužės 2 d.

Comments


bottom of page