top of page
  • Writer's pictureCikados

Martino Jankaus tapybos paroda „Po lapkričio saule“


Tapyba

2019 01 22 – 2019 02 28


THE ROOM galerija

Polocko g. 17, Vilnius

Atidarymas sausio 22 d. 18 val.


Sausio 22 d., antradienį, 18 val. THE ROOM galerijoje (Polocko g. 17, Vilnius) atidaroma Martino Jankaus tapybos paroda „Po lapkričio saule“.


Paroda vyks iki 2019 m. vasario 28 d.„Nors dabar ir sausio mėnuo, ir saulė, jeigu ji kartais per stebuklą pasirodo, yra visai kitokia. Martino Jankaus paroda pavadinta būtent taip – „Po lapkričio saule“. Tiksliau visa tai galima būtų įvardinti net ne kaip pavadinimą, o kaip dedikaciją, dedikaciją seniai išėjusiam novelistui Antanui Ramonui (1947-1993). „Lapkričio saulė“ – taip pavadinta jo apsakymų rinktinė (1989, leidykla „Vaga“) ir vienas iš apsakymų.


Kodėl Martinas Jankus dedikavo šią parodą Antanui Ramonui? Vieno atsakymo nėra, yra keletas paaiškinimų-pasiaiškinimų. Martinas daugiausiai dėmesio savo kasdienybėje skiria tapybai, bet ne mažiau ir literatūrai, kasdieniams skaitiniams. (...)


Martinui Jankui A. Ramono kūryba pasirodė artima savo refleksijomis, autorefleksijomis, žvilgsniu į kasdienę aplinką, užmiesčio, senamiesčio bei „giliosios“ Lietuvos „peizažus“.(...)

Kokia ta lapkričio saulė? Jinai gal taupi, skurdi, blykstelėjanti netikėtai, dar nenusipurčiusių paskutinių spalvotų lapų medžių lajose, metanti keistus ir dar keistesnius blikus, sukurianti aibę neįtikėtinų tapybinių šešėlių ir paūksmių spalvinių derinių, saulė iš saulės, atrodo, gana šiltos, pakintanti, atšąlanti, paverčianti vaizdą į niūrų, keistą, bet labai gyvą peizažą. (...)

Martinas Jankus tapo peizažus (...). Bet tai daugiau – abstrahuoti, jausenos peizažai, kur svarbu yra ne užfiksuoti topografijos ypatumus, o pagauti unikalius spalvinius santykius, spalvinių niuansų grožį, momento laikinumą, nepakartojamumą.“


Dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-L.


Martinas Jankus – tapytojas. Gimė 1970 m. Kaune. 1988 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. 1992 m. baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1991 m. dalyvauja parodose. Nuo 1995 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Menininkas yra surengęs 16 personalinių parodų, dalyvavo virš 50 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Reprezentavo Lietuvos tapybą grupinėse Lietuvos dailės parodose Vokietijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. 1997 m. pelnė Lietuvos dailininkų sąjungos premiją „Už kūrybingą lietuvių tapybos tradicijų tąsą“, 1998 m. apdovanotas Neringos miesto premija. Kūrinių yra MO muziejuje, Loviisa modernaus meno muziejuje Suomijoje, Kaliningrado istorijos ir dailės muziejuje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.


Parodos laikas: 2019 01 22 – 2019 02 28

Galerijos darbo laikas: I-V 11-19, VI 11-15

Lankymas – nemokamas.Comments


bottom of page