top of page
  • Writer's pictureCikados

„Meno niša“ menininkus pristatys Berlyno meno mugėje

Sostinės galerija „Meno niša“ tarptautinį sezoną pradeda Berlyne, kur rugsėjo 10-13 dienomis dalyvaus šiuolaikinio meno mugėje „Positions Berlin“. Šiemet šioje populiarioje tarptautinėje mugėje savo menininkus pristatys net keturios galerijos iš Lietuvos.

Jau septintą kartą organizuojamoje „Positions Berlin“ dalyvaus 58 galerijos, renginys vyks Berlyno Tempelhof oro uoste. Mugėje apsilankę svečiai ir galerininkai turės galimybę susipažinti su tarptautine mugės programa bei mieste vyksiančiais meno renginiais.

„Positions Berlin“ – tai tomis pačiomis dienomis visame mieste vyksiančios Berlyno meno savaitės partneris. Kartu su „Positions Berlin“, toje pačioje erdvėje, vyks ir iš pavasario atkelta meno mugė „Paper Positions“, kurioje parduodami išskirtinai ant popieriaus kurti darbai. Ten pat lankytojus pasitiks ir „Positions Berlin“ svečias – Šveicarijos fotografijos mugė „Photo Basel“, taip pat „Fashion Positions“, pristatysianti Berlyno mados dizainerius.

Galerija „Meno niša“ yra nuolatinė „Positions Berlin“ dalyvė, ir šiais metais į mugę grįžta jau šeštą kartą. Į Berlyną keliauja penki galerijos menininkai: Nacionalinės premijos laureatai, tapytojai Rūta Katiliūtė ir Gintaras Makarevičius, menininkė Jolanta Kyzikaitė bei jaunosios kartos kūrėjai: Jurgis Tarabilda ir Matas Janušonis.

Rūta Katiliūtė. Raudona erdvė 2018-2019. Aliejus, drobe. 160x110 cm.


Vienos ryškiausių ir nuosekliausių abstrakčiosios tapybos atstovių Lietuvoje Rūtos Katiliūtės kūriniai tiek „Positions Berlin“, tiek Vokietijos publikai jau gerai pažįstami, o menininkė, 2010 m. „Jaunojo tapytojo prizo“ pirmos vietos laimėtoja Jolanta Kyzikaitė, Berlyne pristatys savo naujausius piešinius.

Jolanta Kyzikaitė. Sąrašas Nojui V. 2019. Mišri technika ant popieriaus. 29x21cm.


Kūrybą ant popieriaus eksponuos ir tapytojas, vienas geriausių Lietuvoje teatro scenografų Gintaras Makarevičius.

Gintaras Makarevičius. Saulegraza. 2016. Akvarele, popierius. 47x62x2.5 cm.


Specialiai Berlynui darbų ciklą sukūrė Jurgis Tarabilda, savo kūryboje siekiantis ne tiksliai atvaizduoti tikrovę, o ją pratęsti skirtingose medžiagose.

Jurgis Tarabilda. 'Lavender grey', drobe, akrilas, 80x70 cm., 2020


Į Berlyną keliauja ir bronzinės Mato Janušonio skulptūros. Jaunasis menininkas jau keletą metų galerijos „Meno niša“ sėkmingai pristatytas prestižinėje „viennacontemporary“ meno mugėje, ten pastarojo skulptūrą įsigyjo Lenkijos „Mocak“ muziejus.

Matas Janušonis. Neaiškios mintys. 25x20x10cm.


Kaip teigė „Meno niša“ kuratorė Sonata Baliuckaitė, per šešerius dalyvavimo „Positions Berlin“ metus, galerija su mugės organizatoriais užmezgė puikius santykius, „Positions“ komanda keletą kartų lankėsi ir Lietuvoje, domėjosi šalies meno scena. Kad Vokietijos meno mylėtojai ir pirkėjai vertina Lietuvos menininkus, įrodo ir faktas, jog šiemet „Positions Berlin“ į mugę pakvietė dalyvauti net keturias šalies galerijas: be „Meno niša“ Berlyne pasirodys „Meno Parkas“, AV17 ir „Baroti“ galerijos.


Visų labai laukiame rugsėjo 10-13 dienomis Berlyne, Berlyno Tempelhof oro uoste, 3-4 angaruose vyksiančioje meno mugėje „Positions Berlin“. Galerijos „Meno niša“ stendas – E01.

Galerijos „Meno niša“ dalyvavimą meno mugėje „Positions Berlin“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneriai – Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje.


Galerijos „Meno niša“ archyvo nuotraukos

Comentarios


bottom of page