top of page
  • Writer's pictureCikados

„Meno nišoje“ – jau septynioliktoji Mariaus Jonučio paroda

Birželio 3 dieną galerijoje „Meno niša“ atidaroma menininko Mariaus Jonučio paroda „Medinė“. Tradiciškai Marius Jonutis jau šešiolika metų savo naują parodą galerijoje „Meno niša“ pristatydavo pavasarį. Tačiau karantinui sujaukus planus, parodą teko perkelti. Ir jei seniau Mariaus Jonučio paroda skelbdavo pavasario pradžią, šį kartą ji visiems atneš vasarą.

M. Jonutis. PRIE ROŽĖS. 2020. Drobė, medis, akrilas

„Iškritus iš komforto zonos, labiausiai norisi daryti tai, ko neišeina. Neturint dirbtuvės, norisi pjaustyti pagalius ir daryti kažką su jais, nors ir šlapia ar šalta, bet kažkodėl reikia daryti. Kai kurie tai vadina kūryba, man tai darbas“, – teigė menininkas.


Vienas didesnių parodos darbų vadinasi „Tvora“. M.Jonutis neturi galutinio šio kūrinio varianto, nes iki parodos net nėra vietos, kur visą „Tvorą“ sumontuoti. Tad galerijoje „Meno niša“ tiek menininkas, tiek lankytojai pamatys galutinį rezultatą. „Kai sugalvoju kokią idėją, tai leidžiu sau ją imti ir padaryti, nepergyvendamas dėl pasaulio sandaros, teisybės ar neteisybės jame, žiūrėdamas aplink, žiūrėdamas vidun, kaip yra, ar kaip norėtųsi kad būtų“, – pasakojo menininkas.


M. Jonutis. Galerijos MENO NIŠA archyvo nuotrauka

M. Jonutis baigė Vilniaus dailės akademiją, grafikos specialybę. Nuo 1989 dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. M. Jonutis surengė virš 50 parodų kartu su menininke N. Marčėnaite ir virš 60 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Menininkas daugiausiai kuria tapybos, grafikos kūrinius, reljefinius paveikslus, skulptūras; yra parašęs ir iliustravęs knygas „Mėlyna Žalia“, „Kirminas paukštis. Tavo pirmoji knyga apie skraidymo meną“, „Slibinas Jurgis ir kitos istorijos“.


M. Jonutis. ŠVENTASIS 6. 2020. Medis, akrilas

Mariaus Jonučio paroda „Medinė“ veiks nuo birželio 3 d. Galerija „Meno niša“ dirba II – V 12-18 val., VI 12-16 val. Galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.

Commentaires


bottom of page