top of page
  • Writer's pictureCikados

MO pastato architektūra ir lauko erdvės nušvito naujomis spalvomis ir atspindžiais

MO muziejaus lauko erdvės nušvito naujomis spalvomis ir atspindžiais. Šiuo metu, kai liekame namuose, MO muziejaus atstovai dalinasi naujomis spalvomis nušvitusių MO muziejaus erdvių nuotraukos virtualiai. O iki švenčių muziejus siųs skirtingų sričių menininkų video sveikinimus.

„Menas pajusti Kalėdas“ iniciatyva kuria šviesesnį Kalėdų ir Naujųjų metų laukimą, reaguojant į niūrias ir neramias nuotaikas pandemijos metu.

„Šie metai išties nepagailėjo iššūkių, tačiau daugelį jų pavertėme galimybėmis, radome naujų, ypač kūrybiškų sprendimų, kad mieste liktų gyvybės ir šventinės nuotaikos. Menas ateina pas žmogų naujomis formomis, to pavyzdys ir šios šviesos instaliacijos muziejaus lauko erdvėse“, – teigia Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto meras.

„Šiuo metu, kai turime išlikti solidarūs kovoje su pandemija, reikia bent mažo spindulio ir įkvėpimo. Tam įdarbinome MO architektūrą ir lauko erdves – šviesos ir atspindžiai gal ne tik įprasmins ramią ir lėtą Kalėdų nuotaiką, bet taps priežastimi įsiklausyti į save, pajusti švenčių laukimo stebuklą. Šventinė nuotaika pasieks visus virtualiai – dalinamės pasikeitusiomis MO lauko erdvių nuotraukomis, nufilmavome ir skirtingų menininkų video sveikinimus – jais visais pasidalinsime iki švenčių“, – sako Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Visą gruodžio mėnesį MO muziejus siųs linkėjimus virtualiai ir dalinsis skirtingų kūrėjų šventiniais sveikinimais. Šokis, muzika ir daina, performansas ar žodinis sveikinimas – kiekvieno menininko individualus palinkėjimus šių švenčių proga.

Šventinius sveikinimus siųs aktorius Paulius Markevičius, atlikėja Migloko, šiuolaikinio šokio šokėja Agnietė Lisičkinaitė, Dr. Gora Parasit ir teatras vaikams „Pradžia“. Visi sveikinimai pasieks video formatu iki švenčių.

Pasikeitusias MO muziejaus lauko erdves lydi ir e gidas – elektroakustinis garso takelis, praturtintas Ambient skambesiu, žiemos motyvais. Jo klausytis galima individualiai, naudojantis savo išmaniuoju įrenginiu ir asmeninėmis ausinėmis, o taip pat ir saugiai savo namuose – gidas.mo.lt

MO skulptūrų sode įrengtas griežtų formų įvairius atspindžius kuriantis žiemos tunelis – tai metaforinis kvietimas pažvelgti į save iš skirtingų pusių. Užlipus laiptais į terasą – įveikus simbolinį Kalno iššūkį ir palikus už savęs nerimą bei blogas mintis, MO terasoje laukia atgaivos momentas – asmeninė šviesų terapija.

Šventines MO lauko erdvių instaliacijas kartu MO muziejuje kuria UAB „Švyturys–Utenos alus“, Vilniaus miesto savivaldybė ir GO Vilnius, F6 kūrybinė komanda.

Linkėjimus ir šilumą šių švenčių metu galima perteikti saugiai – siunčiant ranka rašytus nuoširdžius sveikinimus draugams bei artimiesiems. Juk paštu gautas atvirlaiškis – tarsi apkabinimas laišku. O apkabinimų šiandien labai trūksta.

Atvirlaiškiams bus skirta speciali pašto dėžė, o MO muziejus kartu su „Lietuvos paštu“ pasirūpins, kad atvirlaiškiai pasiektų adresatus.


Žiūrėkite Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, MO muziejaus direktorės Mildos Ivanauskienės ir Migloko šventinį video sveikinimą: https://youtu.be/ar5d8PbgJbY

コメント


bottom of page