top of page
  • Writer's pictureCikados

(Ne)skaidrumas pasklido po Kauną

Kaune atidarytas festivalis „Vitrum 2020 Pulsas“, kurio metu vyksta parodos, ekskursijos su menininkais, edukacinė programa.

Paroda „Aštri stiklo briauna“ kuruojama Albos Folgado kviečia į stiklo medžiagą žvelgti metaforiškai. Čia atrinkti Eglės Budvytytės ir Barto Groenendaal, Eduardo Hurtado, Mourad Kouri, Claudia Pagès kūriniai į (ne)skaidrumą žvelgia filosofiškai, kviesdami tyrinėti ribines situacijas ir pojūčius kūne, kylančius pasipriešinimo ar kontrolės sąlygomis. Atidarymo metu lankytojai stebėjo Jamilos Johnson-Small performansą „PAGRINDINĖĮTAMPA“ (BASICTENTION) įgyvendintą bendradarbiaujant su Matthew Dane Livinston, Kauno šokio teatro „Aura“ šokėju. Parodą „Aštri stiklo briauna“ galite pamatyti iki lapkričio 8 dienos galerijoje „Meno parkas“. 

Parodoje „Skaidri erdvė“ stiklo medžiaga tapo jungtimi tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Čia įvairiausiomis technikomis atlikti stiklo meno kūriniai stebina kontrastuodami ar susijungdami bendroje erdvėje. Dvidešimt autorių ir naujausi jų kūriniai nagrinėjantys stiklo medžiagiškumą ir individo santykį su aplinka. Parodos atidarymo metu stebino Manto Mikutavičiaus karšto stiklo pasirodymas „Stiklo triukšmas“ kurio pasirodymo dokumentaciją ir instaliaciją galėsite aplankyti parodoje. Paroda „Skaidri erdvė“ veikia Kauno rajono muziejuje Raudondvaryje iki gruodžio 13 dienos. Visą festivalio laikotarpį Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus paviljone „Galerija be sienų“ eksponuojama Lino Kutavičiaus instaliacija „Tolerancija“. Čia spalio 17 ir 24 dienomis vyks festivalio edukacinė programa, kurią ves stiklo menininkės Sandra Atkočiūtė ir Valda Verikaitė. Taip pat spalio 17 d. 17 val. vyks dar vienas Manto Mikutavičiaus karšto stiklo pasirodymas.

Nuotraukų autorė: Gintarė Žaltauskaitė. Akimirkos iš festivalio atidarymo.


Daugiau informacijos ir registracija į edukacinę programą: https://forms.gle/nZBaoDacFfBKZRfk9. Visa festivalio programa.

Comentarios


bottom of page