top of page
  • Writer's pictureCikados

Netrukus Vilniaus senamiestyje duris atvers kokybiškam maistui dedikuota erdvė

„Senatorių pasažas“ – tai Vilniaus senamiesčio širdyje kokybiškam maistui dedikuotas istorinis pastatas. Čia įsikurs jau daugeliui žinomi restoranai 14Horses ir Nineteen18, puoselėjantys „iš lysvės – į lėkštę“ maisto koncepciją. Jų draugijoje ir parduotuvės, kuriose įsigysite gaminių iš vietinių ūkininkų, gėlių, knygų bei stilingų ir funkcionalių interjero detalių. Tai ambicingas projektas, kuriuo siekiama suvienyti atsakingai veikiančius Lietuvos ūkininkus bei amatininkus ir tapti nauja kulinarinėms patirtims skirta vieta Vilniaus senamiestyje. Projektas unikalus tuo, jog visos parduotuvės ir restoranai bus valdomi UAB “Baltic Food Republic” komandos.Į UAB „Baltic Food Republic“ valdomą „Senatorių pasažą“ dauguma produkcijos atvyksta iš jų pačių įkurto ūkio „Farmers Circle“.  Iš čia į Vilniaus senamiestį kasdien atvyks ne tik švieži ir sezoniški vaisiai, daržovės, žolelės ir mėsa, bet ir pagal unikalius, profesionalių šefų receptus sukurti gaminiai- padažai, užtepėlės, džemai, granolos, gėrimai, saldumynai ir kita.

Nors „Senatorių pasažas“ šiuo metu yra paskutiniame rekonstrukcijos etape, duris žada atverti jau visai netrukus, o staliukų rezervacijos apsilankymams nuo rugpjūčio 1 dienos į restoranus „14Horses” ir “Nineteen18” atviros jau dabar.

„Senatorių pasažo pastate glūdi gili istorija. Mūsų didžiausia ambicija buvo rekonstruoti jį išlaikant pastato istoriją bei atkurti senuosius vartus į Stiklių gatvę. Tokiu būdu buvęs uždaras vidinis rūmų kiemas tampa cirkuliuojančiu, atviru pasažu.“ – apie naująjį projektą pasakoja įkūrėjas ir maisto etrepreneris Niels Peter Pretzmann. „Pastato struktūra bus organizuojama taip: pirmame aukšte – restoranai bei parduotuvės, antrame – ofisų erdvės, o trečiasis aukštas dedikuotas išskirtiniams butams trumpalaikei nuomai.“

Penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje restorano “14Horses” šefas Andrius Kubilius trumpai pristatė jau visai netrukus duris atversiančio restorano idėjas: „Tai vieta demokratiškam maistui, atkeliaujančiam iš mūsų pačių ūkio. Naujasis meniu bus ganėtinai trumpas, o didžiausia koncentracija bus telkiama į daržoves ir augalus, panaudojant skirtingas kombinacijas ir technikas jų savybėms atskleisti. Džiugu, jog visu pasiruošimo etapu komanda restorane išliko ta pati, taip mes tik dar stipresni naujajam atsidarymui”.

Dar vieno “Senatorių pasaže” įsikūrusio restorano “Nineteen18” šefas Matas Paulinas taip pat pristatė daugiau nei pusę metų grynintą restorano koncepciją: „Didžiausias „Nineteen18“ iššūkis buvo atrasti unikalią lietuviška virtuvę. Taip, šiuo metu dauguma ieško autentiškumo Lietuvos kultūroje, tačiau mūsų išskirtinumas yra tas, jog pastaruosius du metus ieškome principų, kurie mus vestų tolyn, apibrėžtų mūsų veiklą ir nepasentų. Šiuo metu labiausiai koncentruojamės į Lietuvos kaimo gyventojų kultūrą ir papročius, nes ten randame galybę originalių būdų gyventi ir išgyventi, o visai tai interpretuojame per produktus iš mūsų pačių ūkio.”

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo ir už “Senatorių pasaže” įsikūrusias parduotuves atsakingas Lukas Geležauskas. “Senatorių pasaže parduotuvės pavadintos trumpais aiškiais pavadinimais, kurie veikia ne kaip atskiri prekės ženklai, o kaip adresai. Mums svarbūs klientai - pačių restoranai “14Horses” ir “Nineteen18”. Norime, jog svečiai apsilankę šiuose restoranuose žinotų iš kur visi produktai atkeliavo bei galėtų patys juos įsigyti – pradedant maisto produktais baigiant kulinarinėmis knygomis, iš kurių semiamės patirties, ar indais, kuriuose buvo patiektas maistas.”

Spaudos konferenciją užbaigė vadovas Niels Peter Pretzmann, kuris pasakojo, jog prie šio projekto daugiau nei pusę metų dirbo beveik 50 žmonių, o visų jų darbo laiką susumavus – tai daugiau nei 50 000 valandų, praleistų planuojant šį unikalų maistui, kokybiškam produktui bei svetingumui dedikuotą projektą.Apie „Senatorių pasažą“


„Senatorių pasažas“ – tai Vilniaus senamiesčio širdyje kokybiškam maistui dedikuoti istoriniai rūmai.

Čia įsikurs jau daugeliui žinomi restoranai 14Horses ir Nineteen18, puoselėjantys „iš lysvės – į lėkštę“ maisto koncepciją. Jų draugijoje ir parduotuvės, kuriose įsigysite produktų iš ūkio „FarmersCircle“, taip pat pieno bei mėsos gaminių iš vietinių ūkininkų, gėlių, knygų bei stilingų ir funkcionalių interjero detalių.


Šiuo projektu siekiama suvienyti atsakingai veikiančius Lietuvos ūkininkus bei amatininkus ir tapti nauja susitikimų vieta Vilniaus senamiestyje.


Senatorių pasaže rasite:


14Horses – Iš fermos stalui tipo restoranas Nineteen18 – Degustacinis restoranas Taurės – Natūralių ir biodinaminių vynų baras Dešros - Vietinių ūkininkų sūrių, mėsų ir kitų delikatesų parduotuvė MUU - Mėsinė Grūdas - Kepykla Dirva - Ekologiškų, vietinių ir sezoninių daržovių parduotuvė Raidė - Knygynas Hygge – Namų prekių parduotuvė Gėlynas - Gėlių parduotuvė

Okayum - Sveikas „gatvės maistas” išsinešimui

Farmers Circle


Ūkis ”Farmers Circle” įkurtas, siekiant visiems aplinkiniams sukurti galimybę vartoti geresnius, sveikesnius ir skanesnius maisto produktus, atkeliaujančius tiesiai iš ūkio ir gamtos.

Filosofija, kuria remiamės kurdami ūkį, neapsiriboja tik organiškumu. Tikime, jog tvarumas yra lygus atsakomybei visiems mūsų daromiems veiksmams. Mes veikiame kartu su gamta, o ne prieš ją.

Ūkyje sodindami pirmąsias daržoves pasirinkome tokią vietą, kuri nebuvo paliesta žmogaus beveik 14 metų - čia ganėsi tik arkliai. Šiuo metu ūkyje gyvena daugiau nei 150 Angus jaučių, vištos taip pat įsikūrė ir taip pradedame kelionę link savipakankamumo. Kasdien mes žingsniu arčiau savo svajonės.

Ūkis bus atviras visiems norintiems atvykti pasižvalgyti ar išmokti kažko naujo apie ūkininkavimą, o kas gali geriau įrodyti mūsų veiklos skaidrumą nei pačių svečių tiesiogiai įvertinta ir patvirtinta produkto kokybė?

Istorija


Karališkojo auksakalio namas, Vainų rūmai, Pociejų rūmai, Šlapelių knygynas – visi šie pavadinimai tampa Senatorių pasažu.

Dauguma architektūros išlieka autentiška. Šio pastato paskirtis laikui bėgant keitėsi, tai matoma ir architektūroje. Rūmų ansamblis statytas XVII–XIX amžiuje, tačiau čia galima aptikti gerokai senesnius gotikinius skliautus. Šiuo metu pastatas yra kruopščiai rekonstruojamas ir išlaikys autentiką.

Vieta


Senatorių pasažo pastate glūdi gili istorija. Mūsų didžiausia ambicija buvo rekonstruoti jį perteikiant senąją dvasią buvusią prieš sovietmetį, atkurti senuosius vartus į Stiklių gatvę, atverti skirtingų laikotarpių sluoksnius ir pažymėti tai amžinosios liepsnos simboliu, reiškiančiu svetingumą. Tokiu būdu buvęs uždaras vidinis rūmų kiemas tampa cirkuliuojančiu, atviru pasažu.


Architektūra ir dizainas


Žvelgiant iš dizaino ir architektūros perspektyvos mes siekiame atkreipti dėmesį į skirtingus istorinės raidos laikotarpius naudojant natūralias ir organines medžiagas, randamas gamtoje.


Taip pat mes tikime principu „kas yra sena - išlieka sena”, o tai, kas pridėta nauja - yra šiuolaikiška.

Pagrindinis mūsų architektūros ir dizaino konceptas paremtas „Wabi Sabi” estetika, reiškiančia netobulumo tobulumą.


Daugybė Senatorių Pasažo dizaino elementai yra sukurti ar pastatyti iš perdirbtų medžiagų arba pagaminti ieškant tikslingiausių atsakingo medžiagų naudojimo būdų.

Architektūra: Do architects (www.doarchitects.lt) Dizainas: YesDesign (www.yesdesign.lt)


Menas pasaže


Jaunosios kartos menininkė Eglė Pilkauskaitė beveik metus dirbo kurdama meninę istoriją-instaliaciją, kuri atspindi Senatorių pasažo ir Farmers Circle viziją, svajones ir siekius.

Jos naujausi darbai bus matomi skirtingose Senatorių pasažo erdvėse ir pasakos istoriją apie dirvožemį, gamtos ratą ir svetingumą.Comments


bottom of page