top of page
  • Writer's pictureCikados

ODISĖJA72 finalas: apdovanoti geriausi per tris paras sukurti filmai

Penktadienio vakarą (spalio 2d.) įvyko filmų kūrimo festivalio „ODISĖJA72“ premjera ir apdovanojimai. Vos per 72 valandas sukurti ir komisijos atrinkti geriausi trumpametražiai filmai buvo rodomi didžiajame „Forum Cinemas Vingis“ ekrane. Iš dvidešimties filmų, geriausi šeši, pagal iš anksto nustatytas specialias kategorijas, buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Šių metų, jau ketvirtajame filmų kūrimo iššūkyje varžėsi 43 komandos. Apdovanojimai buvo tiesiogiai transliuojami „LRT“ portale. 

Odisėja 72 / Nuotraukos autorius  Benas Navanglauskas
,,ODISĖJA 72“ / Nuotraukos autorius Benas Navanglauskas

Filmus vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė: kino režisierė Kristina Buožytė, kino operatorius ir režisierius Ramūnas Greičius ir „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė. Gausus būrys žiūrovų taip pat turėjo savo balsą renginio metu buvo renkamas filmas, kuriam atiteko žiūrovų simpatijų prizas.

,,ODISĖJA 72“ / Nuotraukos autorius Benas Navanglauskas
,,ODISĖJA 72“ / Nuotraukos autorius Benas Navanglauskas

Apdovanojimą už geriausią filmą šiemet pelnė komanda „Mažiau take’ų, daugiau stake’ų“, su filmu „Sajėtrev“ (rež. M.Pocevičius). Geriausiu kinematografijos darbu šiemet buvo pripažintas komandos „Lunatikai“, filmas „240s“ (rež. G. Dirmauskatė). Originaliausiai „ODISĖJA72” užduotį įgyvendino komanda „Molio palydovas“ su filmu „Detox“. Prizą už geriausią prodiuserinį darbą gavo komandos „UNITED“ filmas „Laimingas keleivis“ (rež. R.Pranaitis). Geriausio montažo apdovanojimą pelnė komandos „Idėjų čiužinys“ filmas „Asmenybės testas“ (rež. K.Keršytė). Žiūrovų simpatijų prizas, išrinktas renginio metu atiteko komandai „BALTAS MEDIA“ su filmu „Plikas žiaurumas“ (rež. V. Adomaitis).


Konkursinės programos filmus galite žiūrėti LRT portale: https://www.lrt.lt/tema/trumpametraziai-filmai


,,ODISĖJA72“ organizatorių informacija


Kommentarer


bottom of page