top of page
  • Writer's pictureCikados

Pagrindinį vaidmenį filme „Bėgikė“ atlikusi Ž. E. Jakštaitė: „Tai buvo tarsi išsinėrimas iš savęs“

Įtemptoje meilės istorijoje – Andriaus Blaževičiaus filme „Bėgikė“, pagrindinė herojė nuo ryto iki kito ryto karštligiškai ieško savo dingusio vaikino. Tai jau nebe pirmas kartas ir tai vėl gali blogai pasibaigti, tad Marija privalo kuo greičiau jį surasti. Belaukiant premjeros Europos šalių kino forume „Scanorama“ ir tolimesnės kelionės po Lietuvos kino teatrus (nuo lapkričio 19 d.), pagrindinę heroję įkūnijusi Žygimantė Elena Jakštaitė ir jos dingusį vaikiną suvaidinęs aktorius Marius Repšys pasakoja apie savo personažus, trilerį primenančią jų meilės dramą ir vieną iš finalinių filmo scenų.

„Man šis filmas yra apie bet kurį artimą žmogų, kuris susiduria su sunkumais – mylimąjį ar kitą šeimos narį. Tai yra istorija apie buvimą greta sudėtingus dalykus išgyvenančio žmogaus – apie tai, kaip tau pačiam šalia jo išbūti. Klausimai kyla esminiai – kiek turi savęs atiduoti, norėdama jam pagelbėti, ir kiek šventumo yra tokiame atsidavime“, – svarsto pagrindinę heroję Mariją įkūnijusi aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė, už šį vaidmenį jau pelniusi prestižinį „Shooting Stars 2021“ apdovanojimą.


M. Repšys savo personažą Vytą apibūdina kaip protingą, apsiskaičiusį ir talentingą istoriką, kuris turi jam gyventi trukdančių bėdų: „Bėgikė“ yra apie pasiaukojimą, meilę ir apie kitą medalio pusę – perspektyvą to žmogaus, kurio artimasis turi manijų ar serga psichinėmis ligomis. Jei gyvenime sutikčiau tokią paskui savo vaikiną bėgančią Mariją, ją labai palaikyčiau ir pagirčiau. Visi tą Vytą jau nurašė – net mama atsižadėjo sūnaus, o Marija viena stengiasi ir pergyvena dėl jo. Tačiau kartais būna „bet“ – tam tikrais atvejais, kai žmogus nesupranta, kas su juo vyksta, jį reikia palikti vieną – tik tuomet jis susivokia. Bet gal čia ir ne tas atvejis“, – svarsto M. Repšys.


Ž. E. Jakštaitė prisipažįsta, kad filme jai kartais sunku žiūrėti į savo heroję. „Ji kelia prieštaringus jausmus – pati išgyvendama pasiaukojamą kančią, ji tarsi paskleidžia tai visoje savo aplinkoje, kelia chaosą ir visus į tai įtraukia. Į ją bežiūrint, man norisi sakyti: „tu geriau savimi pasirūpink“. Kaip, beje, jai filme sako ir Vyto mama. Bėgdama paskui Vytą, ji tarsi bėga ir nuo savęs – heroizmas turi tam tikrą ribą, kai galbūt jau nebežinai, dėl ko tiksliai kažką darai.“

Paklausti apie įsimintiniausią filmo „Bėgikė“ momentą, abu aktoriai sutartinai išskiria vieną iš finalinių scenų. „Man labai įsiminė vieta, kurioje mane dubliavo kaskadininkas – Leonidas persirengė mano rūbais, nusiskuto galvą, užsidėjo kepurę ir 5 ar 6 kartus tikroviškai ir labai įspūdingai atliko pavojingą triuką, kol nufilmavome. Jis tai darė net be Vyto akinių, nes būtų buvę per daug pavojinga“, – įspūdžiais dalijasi M. Repšys.


„Mariaus paminėta filmavimų pamaina man buvo pati sunkiausia, aš jos žvėriškai bijojau. Tai buvo tarsi išsinėrimas iš savęs – jau po ankstesnių filmavimų buvau emociškai ir fiziškai pavargusi, o šiose filmo scenose viskas dar stipriau – jos pareikalavo kone antikinių emocijų. Džiaugiausi, kad Marius per šiuos filmavimus buvo šalia – jo palaikymas labai padėjo“, – pasakoja Ž. E. Jakštaitė.


Naujausias A. Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ – trilerį primenanti meilės drama. Pagrindinė herojė Marija nubunda namie su prakirsta lūpa, jos ranka nutirpusi. Kažkur dingęs ir jos vaikinas Vytas, jo „Facebook“ profilyje – jokių naujų įrašų. Ji pasileidžia bėgti ir prasideda parą – nuo ryto iki ryto – trunkanti žadą atimanti Marijos laisvės ir pasiaukojimo drama. Apsišarvavusi meile ir kantrybe, ji blaškosi po miestą, sekdama pabiromis užuominomis apie tai, kur yra Vytas. O aplink verda gyvenimas – pro šalį grėsmingai žygiuoja kariuomenė, troleibusuose ir vakarėliuose vyksta savi reikalai, o mama klausinėja „ką šiandien valgei?“.Rygos festivalyje „Bėgikė“ gavo geriausio filmo apdovanojimą, o dar iki tarptautinės premjeros už vaidmenį šiame filme Ž. E. Jakštaitė pateko tarp 10–ies daugiausiai žadančių Europos kino aktorių. Šios „European Film Promotion“ inicijuojamos programos metu anksčiau buvo pastebėti tokie žinomi aktoriai kaip Danielis Craigas, Rachel Weisz, Carey Mulligan. Dingusį pagrindinės herojės vaikiną Vytą vaidinantis Marius Repšys yra „Auksinio scenos kryžiaus“ ir „Sidabrinės gervės“ laureatas, už vaidmenį pirmajame A. Blaževičiaus filme „Šventasis“ Lietuvių kino akademijos įvertintas kaip geriausias metų aktorius.


Filme „Bėgikė“ taip pat vaidina Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Laima Akstinaitė, Vytautas Kaniušonis („Lošėjas“), Valentinas Krulikovskis („Šventasis“), Viktorija Kuodytė („Miegančių drugelių tvirtovė“), ir kt. Filmo scenarijaus autoriai: Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė, prodiuserė: Marija Razgutė („M–Films“), koprodiuseriai iš Čekijos: Vratislav Šlajer ir Jakub Košťál („Bionaut“). Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

Comments


bottom of page