top of page
  • Writer's pictureCikados

Panevėžyje atidaroma Dominyko Sidorovo personalinė paroda

Rugsėjo 30 d. 17.30 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Dominyko Sidorovo personalinė tapybos paroda „Elnio kakta“. Parodoje bus pristatomi 2019 ir 2020 metais sukurti paveikslai, tarp kurių ir patys naujausi dailininko kūriniai.

„Pagrindinis Dominyko Sidorovo kūrybos motyvas yra daiktas. Tai – kasdienis, nesvarbus, paprastas, kartais net nuobodus aplinkos objektas. Ilgai stebėdamas arba atvirkščiai, tik akies krašteliu užkabindamas kiek neįprastą objektą, autorius jį dekonstruoja, deformuoja ir fragmentuoja. Taip tapytojo apvalantis žvilgsnis palieka tik ženklą, kuris byloja apie mūsų aplinkos daugiaprasmiškumą. Diskinio pjūklo negatyvas virsta lietaus lašais ant lango, senas radijo imtuvas plevėsuoja kaip vėliava“, – parodos anotacijoje rašo menotyrininkas Marius Vabalas.

Dominykas Sidorovas. Bandymas atsikratyti demonų Nr. 2. Ryto vėliava, 2020
Dominykas Sidorovas. Bandymas atsikratyti demonų Nr. 2. Ryto vėliava, 2020

Pasak menotyrininko, toks, tam tikra prasme obsesyvus, daiktų žymėjimas prieš daugiau nei metus pradėjo „Daiktų manifestą“.

„Tai Dominyko Sidorovo tęstinis projektas apie daiktus bei jų pasakojamus žmonių būties naratyvus. Paroda „Elnio kakta“ yra „Daiktų manifesto“ dalis apie daiktus ir kelerių metų laikotarpį, kurį nubrėžia elnio kaktos ženklas, savyje talpinantis daugiaprasmybę. Žvėries kaktos fragmentas virsta amfora, kauke ar dar kažkuo. Parodos pagrindinis veikėjas yra elnio kaktos motyvas, kuris autoriaus kūryboje atsikartoja ir virsta parašu. Paskutinė šio persekiojančio motyvo stadija – paveikslas „Kaukė iš elnio kaktos“ – bus pirmą kartą pristatoma šioje parodoje“, – rašo M. Vabalas.D. Sidorovo personalinė tapybos paroda „Elnio kakta“ Dailės galerijoje veiks iki spalio 24 dienos.


Panevėžio miesto dailės galerijos informacija.


Comentários


bottom of page