top of page
  • Writer's pictureCikados

Panevėžio miesto dailės galerija | @ArtVilnius’20 | Stendas 5.39

Panevėžio miesto dailės galerija spalio 2–4 dienomis šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’20“ pristato panevėžietį fotomenininką Saulių Saladūną ir jo meninių fotografijų ciklą „Plokštumos“.

Svarbiausias ir tuo pačiu vienintelis šių fotografijų objektas — neįtikėtinai tapybiški, kadaise gyvenusių žmonių prisilietimus sugėrę, laiko subrandinti Vilniaus senamiesčio sienų fragmentai, išsiskiriantys puikia fotografinio vaizdo kokybe, aukštos rezoliucijos spauda ant smulkiausias detales išryškinančio popieriaus bei tinkamai parinktu formatu.

Ypač jautrus jų spalvų balansas ir lyg paties menininko valia tvirtai suręsta kompozicija iš pirmo žvilgsnio kuria gerai apgalvoto abstrakčiosios tapybos kūrinio įspūdį. Tačiau atidžiau tyrinėjant šias fotografijas jų semantika iš esmės keičiasi. Žvelgiant iš arti, tapybiškumas palaipsniui vietą užleidžia itin magnetizuojantiems, mikroskopinių peizažų labirintams ir grynoji fotografijos abstrakcija tampa labai konkrečiu vietos pasakojimu.

Fotomenininkas Saulius Saladūnas
Fotomenininkas Saulius Saladūnas

„Plokštumos paviršiaus reljefas, faktūra šiais skaitmeninės vizualizacijos laikais veikia kaip informacinis triukšmas. Taigi, tas paviršius ir yra šiuolaikinis informacinis kodas, kurį perteikiu savo kūryboje. Galbūt kiti nuėjo į fotografinio vaizdo gilumą, o aš pasislinkau atgal – į paviršių. Kuo daugiau prie to paviršiaus vaizdų prisiliečiu, tuo įdomiau, gal tik man vienam suvokiamas prasmes matau“, – sako fotomenininkas.

Saulius Saladūnas – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1989 metų. Keletą metų buvo šios organizacijos valdybos narys ir Panevėžio skyriaus atsakingasis sekretorius. Meno kūrėjo statusas suteiktas 2005 metais.

Saulius Saladūnas. Plokštumos III. 2014. Fotografija. 60x70 / Mariaus Rudžiansko nuotrauka
Saulius Saladūnas. Plokštumos III. 2014. Fotografija. 60x70 / Mariaus Rudžiansko nuotrauka

Panevėžio miesto dailės galerija šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ dalyvauja nuo 2009, pirmųjų šio svarbaus tarptautinio meno forumo metų.

„Per šį laikotarpį galerija jau pristatė ne vieną ryškų menininką, kuriantį Panevėžyje ar susijusį su šiuo miestu. Tai Juozas Lebednykas, Stasys Eidrigevičius, Algimantas Aleksandravičius, Egidijus Radvenskas, Das Vegas, menininkių grupė „Baltos kandys“, Evaldas Ivanauskas, Eugenijus Čibinskas, Sigitas Laurinavičius, Artūras Stančikas. Šiemet galerija mugėje eksponuoja fotomenininko Sauliaus Saladūno kūrybą, išsiskiriančią ypatingu dėmesiu detalei, vedančiai į gilesnę prasmės paiešką“,– sakė galerijos direktorius, Lietuvos meno galerininkų asociacijos valdybos narys Egidijus Žukauskas.


Panevėžio miesto dailės galerijos informacija11-oji meno mugė „ArtVilnius’20“ vyks spalio 2-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Mugė lankytojų su iš anksto „Tiketa“ įsigytais elektroniniais bilietais lauks penktadienį nuo 14 iki 20 valandos, šeštadienį nuo 11.30 iki 19 valandos ir sekmadienį nuo 11.30 iki 18 valandos.

Comments


bottom of page