top of page
  • Writer's pictureCikados

Rasos Justaitės-Gecevičienės paroda „...ir užaugo pievoj taburetė“

Rugpjūčio 12 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaroma Rasos Justaitės-Gecevičienės paroda „...ir užaugo pievoj taburetė“ .

Menininkė keramikoje pritaikė genų inžinerijos principą. Naudodama įvairias keramikos technologijas, modifikuodama gyvo ir negyvo pasaulio objektus kuria išskirtinius keraminius kūrinius-personažus.

Rasa Justaitė-Gecevičienė. Mauduoliai (fragmentas). 2020


„Pagrindinis mano kūrybos motyvas – augalų interpretacijos, išreiškiančios amžinai besikeičiantį gamtos ratą, nepakartojamą savo individualumu ir netikėtumu. Kiekvienas daiktas gamtoje – tai tarsi atskiras peizažas. Žmogus gali jį matyti vientisą arba abstraktų, atskiromis dalimis arba dalių dalimis. Stebėti iš paukščio skrydžio ir pasižiūrėti į jį skruzdės akimis. Aš savo „peizažus“ kuriu naudodama įvairias keramikos konstravimo technikas, jungdama molį su medžiu, metalu“, – sako autorė.

Pasak R. Justaitės-Gecevičienės, ši personalinė paroda – tai keraminių objektų kolekcija, kuri gimė remiantis genų technologija. Genų inžinerija įgalina paimti genetinę informaciją, ją pertvarkyti pagal mūsų poreikius ir perkelti iš vieno organizmo į kitą nepaisant tarprūšinių skirtumų. Taip augalai, mikroorganizmai ar gyvūnai įgyja naujų savybių, kurios jiems iki tol nebuvo būdingos.

Genų inžinerija plačiai naudojama medicinoje, maisto pramonėje, žemdirbystėje ir t.t. Tačiau menininkės pasirinkimas – keramika. Per 25-erius savo kūrybos metus ji sukaupė daug žinių apie skirtingas keramikos technikas ir technologijas, todėl sakė norinti jomis pasidalinti savo jubiliejinėje 50-mečio parodoje.

Rasa Justaitė-Gecevičienė. Taburetė. 2020


„Naudodama menines raiškos priemones, modifikuodama ir multiplikuodama valgomus ir įvairius funkcionalius daiktus, kuriu keraminius objektus-personažus. Personalizacija (lot. persona – asmuo) – tai procesas, padarantis žmogų asmenybe, išsiskiriančia iš kitų individualia saviraiška. Šioje parodoje mano personažai – augalai, susipynę su gyvūnais ir daiktais“, – sako menininkė.Paroda „...ir užaugo pievoj taburetė“ veiks iki spalio 3 dienos.

Panevėžio miesto dailės galerijos informacija.

Comments


bottom of page