top of page
  • Writer's pictureCikados

Rolanas Stankūnas | „Šviesa ir šešėliai “ | Laukagalio galerija „Gamta ir kultūra“

Rolano Stankūno piešiniai – didelio formato, peržengiantys įprastų piešinių ribas. Sudaryti iš dešimčių tūkstančių atskirų potėpių, pieštuku ir anglimi pieštų ant popieriaus kelias savaites ar mėnesius. Apsiribodamas tik juoda ir balta spalvomis, kūrėjas abstrahuoja vaizduojamą tikrovę.

Rolanas Stankūnas
Rolanas Stankūnas

Nakties fasadai ar miestovaizdžiai, tik menkai apšviesti, sukuria niūrią, grėsmingą nuotaiką. Tačiau ją keičia džiugi atmosfera, kai Rolandas imasi gamtos motyvų: mirguliuojančio šviesos ir šešėlių žaismo vandenyje ar miške. Figūratyviuose piešiniuose, objektas susilieja su abstrakcija. Šešėlis čia tarsi vaizdas, tarsi vaizduojamo objekto nuojauta.


Visą savo kūrybinį laiką gaudau, bandau sučiupti šešėlius. Mane žavi jų žaismė, gebėjimas iškreipti, deformuoti pažįstamus objektus į akiai nepažintas formas“, - pasakoja Rolanas Stankūnas apie savo piešinius.

Rolanas Stankūnas. Miškas. 2021. Grafitinis pieštukas, popierius, 71.5x61cm
Rolanas Stankūnas. Miškas. 2021. Grafitinis pieštukas, popierius, 71.5x61cm

Šiame kontekste įdomu pastebėti, kad, kinų nuomone, šešėlis, kurį, pavyzdžiui, bambukas meta ant sienos, stebėtojui yra svarbesnis ir reikšmingesnis nei pats augalas. Štai kodėl sienos, tradiciškai supančios kinų sodus, dažomos baltai. Jos tarnauja kaip savotiška "drobė" ant jų atsirandantiems šešėliams. Šešėlių piešinys, visada juda, net ir pučiant menkiausiam vėjeliui.

Rolanas Stankūnas, Sutemos parke, 2023. White charcoal pencil, black paper,  81x62.5cm
Rolanas Stankūnas, Sutemos parke, 2023. Baltos anglies pieštukas, juodas popierius. 81x62.5cm

Rolano Stankūno piešinių paroda Laukagalio galerijoje „Gamta ir kultūra" veiks iki 2023 rugsėjo 24 d.

Kuratorius: Lukas Handschin


Galerijos adresas: Laukagalio kaimas 9, LT-18235 Labanoro sen. Švenčionių r. sav.

Lankytojai laukiami šeštadienį ir sekmadienį nuo 16 iki 18 val.


GAMTA IR KULTŪRA“ – tai ramybės, atsipalaidavimo ir gamtos įkvėpto meno erdvė Labanoro girioje. Lietuvės ir šveicaro, Vilijos ir Luko Handschin galerija – puiki vieta dailininkų, skulptorių, tautodailininkų parodoms, žemės menui, kultūriniams renginiams. Neremiami ir nepriklausomi. facebook.com/gamtairkultura, gamtairkultura.com

Comments


bottom of page