top of page
  • Writer's pictureCikados

Rudenį Meno istorijos mokykloje – dėmesys interjero dizainui ir mados istorijai

Artėjančius naujus mokslo metus Meno istorijos mokykla (MIM) pasitinka su paskaitų trimestru, kuriame du lektoriai – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojas, Grafinio dizaino studijų programos vadovas doc. Jonas Malinauskas ir dailės istorikė, Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininkė dr. Aistė Bimbirytė-Mackevičienė – savo pasakojimais klausytojus vedžios po dizaino erdves.

Rugsėjo 3 d. prasidėsiančiame paskaitų cikle bus galima sužinoti europinės mados istoriją, kurią pasakoja drabužiai, o rugsėjo 9 d. bus skelbiamas startas paskaitų ciklui, kuriame bus galima susipažinti su interjero dizaino istorija, madomis, kryptimis ir įgyti kitų žinių.


„Šių paskaitų ciklai skirti ir profesionalams, ir visiems, kurie tiesiog domisi dizainu bei mada. Tai iš vienos pusės visiems artimos ir gerai pažįstamos temos, apie kurias visi šį tą žinome, bet paskaitose bus daug naujos informacijos, vertingų žinių, kurios ne tik leis praplėsti akiratį, bet ir pravers praktikoje – pavyzdžiui, kuriant įdomesnės stilistikos interjerą ar pasirenkant įdomesnių madingų detalių aprangai“, – teigia Vilniaus aukciono namų, prie kurių įsteigta ir veikia MIM, vadovė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

MIM Rudens trimestras, kurį sudaro du paskaitų ciklai, vyks iki lapkričio pradžios kiekvieną trečiadienį ir ketvirtadienį 18.15 val. – abu lektoriai skaitys po 9 paskaitas. Paskaitų klausytis bus galima įsigijus lankytojo bilietą be išankstinės registracijos.

Trečiadieniais vyksiančiame paskaitų cikle „Interjero dizaino istorija, mados ir kryptys“ lektorius doc. J. Malinauskas supažindins su interjero dizaino istorija. Paskaitų lankytojų laukia pasakojimai apie Viktorijos stilių dizaine ir šio laikmečio žmonių kaip menotyrininkas John Ruskin ar Henry Cole J. Paxton veiklas, Meno ir amatų (Arts and Crafts) sąjūdį Anglijoje, vienu pirmųjų nepriklausomu dizaineriu tituluojamą Christopher Dresser, lenkto medžio baldais pagarsėjusį meistrą Michael Thonet, secesijos (Art Noveau) stiliaus apraiškas architektūroje, interjere, madoje, juvelyrikoje ir grafiniame dizaine. Taip pat bus kalbama apie dadaizmą ir jo kūrėjus, apie ankstyvąjį funkcionalizmą architektūroje ir interjero dizaine, apie rusų konstruktyvizmą, apie Art Deco stilių su apreiškimais taikomojoje dailėje bei kūrėjus Eileen Grey, Tamara de Lempicka, René Lalique, apie aerodinaminį stilių (Streamline) ir kt.


Kitame paskaitų cikle „Istorija, papasakota rūbais: europinės mados istorijos apžvalga“, vyksiančiame ketvirtadienias, dr. A. Bimbirytė-Mackevičienė per drabužius leis pažinti visą mados raidą – viduramžių rūbų siluetus, higienos įpročius ir grožio idealus, renesanso madas Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Anglijoje, barokines madas Vakarų Europos dvaruose, prancūziškąją rokoko kryptį, klasicizmo madas su direktorija ir ampyru, „Fru Fru“, šių dienų mados namų ir masinės produkcijos veiklas ir kt. Šalia europinės mados istorijos nebus aplenktos ir mados kryptys Lietuvoje: lektorė pasakos, kokios pas mus atkeliavo Vakarų Europos mados tendencijos ir kaip jos maišėsi su vietinėmis tradicijomis.MIM – tai Meno istorijos mokykla, įsteigta prie Vilniaus aukciono ir supažindinanti plačiąją visuomenę su meno istorijos aspektais. Tai – jau 19-asis MIM paskaitų ciklas per šiek tiek daugiau nei penkerius metus. Ankstesniuose cikluose nagrinėtos Lietuvos ir pasaulio fotografijos istorijos, įvairių Lietuvos dailės istorijos laikotarpių, dailės ikonografijos, bažnytinio meno, viduramžių meno, Lietuvos dvarų kultūros, taikomosios dailės, kolekcionavimo ir kitos temos.Comments


bottom of page