top of page
  • Writer's pictureCikados

Simonos Bagdonaitės-Gubinienės paroda „Kosminiai žaidimai“

LDS galerijoje „Arka“ pristatoma Šiauliuose gyvenančios ir kuriančios menininkės Simonos Bagdonaitės-Gubinienės personalinė paroda „Kosminiai žaidimai“, kuria autorė gilinasi į kūrinio ir žiūrovo vidines būsenas, suvokiamas kaip mikrokosmosas.


Kūryboje apmąstanti egzistencializmą, naujausiame autorine technika atliktame darbų cikle, menininkė atidžiau susikoncentruoja į postmodernioje visuomenėje gyvenančios moters vidinį pasaulį ir jausenas. Atsižvelgdama į to sąlygotas problemas, opiausiomis jų Gubinienė įvardija moralės praradimą ir nepilnavertiškumo kompleksus, kurie sukelia nesaugumo jausmą ir lemia atsiribojimą.

Darbuose moters kūną nagrinėdama kaip išgyventą patyrimą, menininkė jį interpretuoja kaip drobę, kurioje įrašyti visuomenės ženklai ir neigiamos įtakos. Moters formų, spalvinių dėmių ir kitų detalių visuma kūriniuose virsta autentiška ženklų kalba, kuri gali būti suvokiama kaip visuomenės atspindys: vertybių nykimas, susvetimėjimas, egocentriškumas. Dominuojanti rožinė spalva referuoja asmenybės naivumą, nebrandumą ar momentinį žaismingumą. Tai būdas vizualizuoti santykį su kintančia erdve, prie kurios menininkės kuriami veikėjai prisitaiko iliustruodami tam tikrus reiškinius: šventę, cirką, gyvenimo užkulisius, slapčiausius norus, baimes ir pasileidėlišką gyvenimo būdą siekiant malonumo ar egoistinių troškimų. Šiuo būdu atskleidžiama ir veikėjų ar juose save atpažįstančių žiūrovų nuotaikų kaita. Tai įvairiais gyvenimo etapais patiriamas pasimetimas, nusivylimas, egocentriškumas ar įveiktos fobijos, kurias keičia šventinis pakylėjimas. Visa tai tampa emociniais trukdžiais, kurie neleidžia kasdienybei tekėti ramia vaga.

Kosminiai zaidimai 2018m 55x36cm Cosmic games
Kosminiai zaidimai 2018. 55x36cm

Simona Bagdonaitė-Gubinienė įgijo grafikos bakalauro ir magistro laipsnius Šiaulių universitete, nuo 2015 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Anksčiau menininkė yra sukūrusi ir pristačiusi kelis grafikos darbų ciklus: „Aktorių klajonės“ (šilkografija), „Gyvenimo karnavalas“ (šilkografija), „Cirko užkulisiai“ (medžio raižiniai), „Pliažas“ (sausa adata)“.

Nuotraukų autorius: Giedrius Akelis


Paroda veikia iki kovo 27 d.

www.arkagalerija.lt

Comments


bottom of page