top of page
  • Writer's pictureCikados

Sostinės meno erdvėje „Kunstkamera“ –Viktoro Paukštelio paveikslai ir gyva muzika

Spalio 22–25 d., vyksiantį Vilniaus galerijų savaitgalį sostinės meno erdvė „Kunstkamera“ pasitiks pristatydama dailininko Viktoro Paukštelio (g. 1983) kūrybos parodą bei ją lydinčius koncertus. Tokiu būdu meno mylėtojai galės pasimėgauti ne tik daile ir muzika, bet ir suprasti, kaip jos susilieja ir viena kitai daro įtaką per talentingo kūrėjo asmenį.

V. Paukštelis ,,Easy rider III“
V. Paukštelis ,,Easy rider III“

„Pristatyti naujus V. Paukštelio kūrinius rudenį jau beveik tapo mūsų galerijos tradicija. Tačiau šįkart siekiame jį pristatyti ne tik kaip dailininką, bet ir kaip talentingą atlikėją: neabejoju, kad išgirdus jo atliekamus kūrinius, meno mylėtojai dar geriau supras jo tapybą sąlygojančias inspiracijas, aplinkos kultūrinį kontekstą, kuriame gimsta šie nuostabūs dailės kūriniai“, – teigia menotyrininkė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Parodoje „Viktoras Paukštelis. Tapyba. 2019–2020“ pristatoma pastarųjų metų dailininko kūryba – daugiau kaip 20 paveikslų. Šįkart pasirinktas jų eksponavimo konceptas primena dailininko kūrybines dirbtuves, kuriose nėra išskirta viena tematika, o visi paveikslai sudaro visumą, atskleisdami paties menininko mintis, išgyvenimus ir susikurtą fiktyvų pasaulį.

V. Paukštelis  ,,Ornitologists dream“
V. Paukštelis ,,Ornitologists dream“

Paveikslai atskleidžia pastaraisiais metais išryškėjusį V. Paukštelio stilistinį taką: naudojama siauresnė spalvinė paletė, monumentalesnės kompozicijos, kuriose išryškintos tik pačios svarbiausios detalės, atpažįstami leitmotyvai bei užkoduotos visiškai naujos jau žinomų kūrinių, siužetų, istorijų interpretacijos, pratęsiančios pasakojimą nuo to momento, kai faktai pasibaigia arba yra nutylėti ir nežinomi.

Ši paroda, sukomponuota iš per kelerius metus sukurtų paveikslų, yra ir tarsi V. Paukštelio kelerių metų kūrybos apibendrinimas, ataskaita meno gerbėjams. Tačiau „parašyta“ teptuku atskleidžiant filosofines žmogaus ir gamtos, žmogaus ir gyvūno, gyvūno kaip totemo interpretacijas, taip pat aprorijuojant senosios Vakarų dailės meno šedevrų citatas.


V. Paukštelio darbų paroda sostinės meno erdvėje „Kunstkamera“ 2020 m. spalio 19 d., o Vilniaus galerijų savaitgalį ją lydės ir du soliniai V. Paukštelio koncertai, kuriuose jis fortepijonu skambins klasikinės muzikos perliukus. Koncertai vyks 2020 m. spalio 23 d. 18.00 val. ir spalio 24 d. 16.00 val. dailininko paveikslų apsuptyje ir bus nemokami. Tačiau koncertų vietų skaičius – dėl taikomų reikalavimų renginiams – ribotas: klausytis klasikinės muzikos vienu metu galės ne daugiau kaip 30 žiūrovų.

V. Paukštelis ,,Easy rider II“
V. Paukštelis ,,Easy rider II“

Pasibaigus Vilniaus galerijų savaitgaliui, V. Paukštelio kūrybos darbų parodą sostinės meno erdvėje „Kunstkamera“ bus galima nemokamai apžiūrėti iki lapkričio 7 dienos kiekvieną dieną galerijos darbo metu nuo 10 val. iki 18 val., šeštadieniais – nuo 12.00 val. iki 16.00 val.


Comments


bottom of page