top of page
  • Writer's pictureCikados

Tarptautinę šokio dieną Šiuolaikinio šokio asociacija žymi apdovanojimais

Balandžio 29 d. šokio bendruomenei svarbi ir reikšminga data, nes ji mini Tarptautinę šokio dieną. Kol šiandien bei visą savaitę ši diena bus minima šokio pripildytais renginiais, Šiuolaikinio šokio asociacija (toliau – ŠŠA) jau ne pirmus metus šią dieną švenčia apdovanodami labiausiai nusipelniusius savo narius. Tarp 68-ių narių apdovanotos dvi narės, įsimintiniausios choreografės ir įsimintiniausios šokėjos kategorijose.


Greta Grinevičiūtė ( nuotraukos autorė Laima Stasiulionytė) ir Sigita Juraškaitė (nuotraukos autorė Dovilė Ma)
Greta Grinevičiūtė ( nuotraukos autorė Laima Stasiulionytė) ir Sigita Juraškaitė (nuotraukos autorė Dovilė Ma)

Įsimintiniausios 2023 m. choreografės premija šiemet skirta Gretai Grinevičiūtei už dokumentinius šokio filmus „Airos šokis“ (prodiuseris: Lietuvos šokio informacijos centras) ir „Šokis tėčiui“ (prodiuseris: „Meno ir mokslo laboratorija“). Pirmajame filme laureatė nekonvenciniu būdu kviečia pažinti Lietuvos šokio kūrėją Airą Naginevičiūtę, o filme „Šokis tėčiui“ Greta Grinevičiūtė ieško gilesnio ryšio su savo tėčiu:  pasakoja apie jam sukurtą ir ne vienerius metus sėkmingai teatre rodytą spektaklį „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“, dalijasi mintimis apie šokį, atlieka ištraukas iš spektaklio, improvizuoja.

Greta Grinevičiūtė – šiuolaikinio šokio atlikėja bei kūrėja, viena iš nepriklausomos šiuolaikinio šokio meno organizacijos „Be Kompanijos“ įkūrėjų. Greta yra pristačiusi tokius šokio darbus kaip „I slave: Šiuolaikinė meilės istorija” ir „Einu pirkti pieno. Šeškinė“ („Be kompanijos“), „Šokis objektui ir vaikui“ („Meno ir mokslo laboratorija“) bei kt., o kino mylėtojai ją galėjo išvysti dar neseniai pasirodžiusiame filme „Tu man nieko neprimeni“ (rež. Marija Kavtaradzė).


Kadras iš filmo Šokis tėčiui
Kadras iš filmo „Šokis tėčiui“

ŠŠA įsimintiniausios 2023 m. šokėjos premija skirta Sigitai Juraškaitei už vaidmenis Vilmos Pitrinaitės spektaklyje „MATCH 3“ ir Pauliaus Prievelio spektaklyje „Tylėjimai“. Kaip pati Sigita teigia, pastarasis spektaklis jai į gyvenimą atnešė džiaugsmą ir viltį: „Dar krutu ir scenoje galiu pilnavertiškai būti. Tie momentai, kuomet ant scenos gali bent trumpam paleisti energiją, kuri nenori būti kontroliuojama, yra dovana.“

Sigita Juraškaitė baigė šiuolaikinio šokio-vaidybos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dalyvauja žinomiausių Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografų spektakliuose, užsiima kūrybine bei pedagogine veikla, trunkančia jau gerą dešimtmetį. Be aukščiau minėtų darbų, šokėja taip pat kūrė tokiuose darbuose kaip šokio spektaklis internetui „Vonia“, spektakliai „Z+”, „Popular problems”, „Einu pirkti pieno. Šeškinė” („Be kompanijos“),  ir kt.


„TYLĖJIMAI“. Nuotraukos autorė  G. Žaltauskaitė
„TYLĖJIMAI“. Nuotraukos autorė G. Žaltauskaitė

<><><><><>


Tarptautinę šokio dieną mini ne tik ŠŠA apdovanojimai, bet ir visą savaitę išsidėsčiusios ŠŠA narių veiklos: 

Balandžio 29 d. 16 val. „Low Air” šokio mokyklos renginys „Miestas kaip kūnas – kiemo žaidimai | Tarptautinė šokio diena“ Vilniuje.

Balandžio 30 d. 19 val. ŠŠA nario Dovydo Strimaičio šokio spektaklio „HAIRY“ premjera tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“.

Balandžio 30 d. 19 val. Vyčio Jankausko teatro spektaklis „Dekreacija“ Kaune.

Balandžio 30 d. 19 val. „ULNA dance company“ Tarptautinei šokio dienai skirtas renginys „Atspindžiai“ Zapyškyje.

Balandžio 30 d.–gegužės 4 d. spektaklis „L’OLYMPIADE DES OLYMPIADES“ Nicoje, Prancūzijoje. Dalyvauja ŠŠA narys Laurynas Žakevičius.

Gegužės 1 d. 19 val. Šokio teatro „Aura“ spektaklis „Kartotojai“ Kauno kino centre „Romuva“. 

Gegužės 2 d. 18:30 val. Šeiko šokio teatras spektaklis 3-10 m. vaikams „Baltoji lopšinė“ Klaipėdoje.

Gegužės 2–4 d. Šokio teatro „Dansema“ interaktyvus šokio spektaklis 6-36 mėn. vaikams „Spalvoti žaidimai“ Marijampolėje, Gižuose ir Lazdijuose.

Gegužės 4–5 d. Agnija Šeiko premjera „Urban legends” (rež. Vidovszky György)  Kolibri teatre, Budapešte, Vengrijoje. 


<><><><><>


Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Šiuolaikinio šokio asociacijos Facebook paskyroje bei www.lcda.lt.

Comments


bottom of page