top of page
  • Writer's pictureCikados

VDA tekstilės galerija ,,Artifex“ | @ArtVilnius’20 | Stendas 5.28

Kaip niekada aktualios gamtos trapumo, klimato kaitos, gyvūnų ir augalų išlikimo temos neaplenkia meno pasaulio. Sau parankiomis technikomis ir formomis menininkai ne tik fiksuoja dramatiško virsmo procesus, bet ir įsilieja į gausias kovojančių ir skatinančių perkainoti vertybes gretas. Kūrėjai iš įvairių gamtos procesų semiasi ne tik įkvėpimo, bet į parodines sales atsineša ir dalelę gamtos.

Šiemet ,,ArtVilnius’20“ pristatome tris Vilniaus dailės akademijos kartas, tris VDA absolventes, menininkes, Indrę Milašiūtę (g. 1997), Mariją Šnipaitę (g. 1988) ir Aureliją Maknytę (g 1969).

Pristatomos menininkės atstovauja skirtingas sritis, bet šiemet 5.28 stende bendru vardikliu visoms tapo gamtinio medžiagiškumo, kaip medijos asmeniniams kūrybiniams tyrinėjimams, naudojimas ir naujų gamtos įvaizdžių formavimas ar perkūrimas. Kūriniuose pasitelkiamas ne tik jausminis, bet, kažkuria prasme, ir mokslinis kontekstas. Pristatomas kūrėjas taip pat jungia iškalbingas formos minimalizmas, inovatyvus mąstymas bei savotiškas nenatūralus natūralumas.


Indrė Milašiūtė (g. 1997) 2019 m. baigė BA tekstilės meno ir dizaino studijas VDA. Šios perspektyvios jaunosios meninininkės pristatomas kūrinys „(Ne)gyvoji miško paklotė“ žavi temos aktualumu, preciziškumu ir trapumu. Jis buvo eksponuojamas VDA galerijos Artifex erdvėse 2019 m., taip pat buvo pristatytas ir „Meno celės’19“ metu VDA parodų salės „Titanikas“ erdvėse.

Indrė Milašiūtė ,,(Ne)gyvoji miško paklotė“ 2019 (Detalė 2)
Indrė Milašiūtė ,,(Ne)gyvoji miško paklotė“ 2019 (Detalė 2)

Marija Šnipaitė (g. 1988) jaunosios kartos menininkė, 2014 m. baigusi MA skulptūros studijas VDA. Stažavosi Štutgarto menų akademijoje, Vokietijoje. Nuo 2016 m Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė. 2014 m. ir 2019 m. įvertinta individualia Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos stipendija meno ir kultūros kūrėjams. Nuo 2011 m. dalyvauja tarptautinėse ir vietos parodose. Autorės personalinę parodą „Snūdas“ galerijoje pristatėme praėjusių metų spalio mėnesį. Šioje parodoje autorės kurtą „sapnišką“ atmosferą praturtino peizažo motyvai ir kelionių gamtoje naratyvas.

Marija Šnipaitė ,,Šnabždėjimas“ fragmentas 3
Marija Šnipaitė ,,Šnabždėjimas“ fragmentas 3

Aurelija Maknytė (g. 1969) 2003 m. baigė MA fotografijos ir medijos meno studijas VDA. 2006 m. įgijo meno licenciato laipsnį (aspirantūra). VU, VDK lektorė, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos fotografijos studijos mokytoja. Parodose dalyvauja nuo 2000 m. Autorė nevengia pabrėžti, kad jos kūrybinio kelio pagrindas – biologijos ir gamtos mokslai. Iš šių sferų perimtas empirinis aplinkos tyrinėjimas jai artimas iki šiol ir pritaikomas tarpdisciplininėse ir konceptualiose meno formose (pavyzdžiui, kūrinys „Bulvė“ (2013 m.) ar projektas „Burning slide“ („Degančios skaidrės“ tęstinis projektas nuo 2012 m.).

Aurelija Maknytė ,,Bulvė“ 2013
Aurelija Maknytė ,,Bulvė“ 2013

VDA tekstilės galerija ,,Artifex“ meno mugėje ,,ArtVilnius’20“ taip pat pristatys ir savo 10-ties veiklos metų veiklos katalogą. Katalogo pristatymas vyks LRT studijoje, spalio 2 d. (penktadienį) 17.30–18.30 val. Pristatymas taip pat bus transliuojamas Lrt.lt portale.


Na, o po oficialaus ArtVilnius’20 atidarymo, spalio 2d. (penktadienį) renginio „Naktis galerijoje“ metu nuo 20 val. iki 23 val. VDA tekstilės galerijoje ,,Artifex“ (Gaono g. 1 Vilnius) kviečiame aplankyti VDA meno doktorantės Barboros Gediminaitės parodą „Schemos“.


Barbora Gediminaitė – baigusi Tekstilės meno ir dizaino (VDA) bei Arabistikos/Islamo studijas (VU), šiuo metu dirba ties meno doktorantūros projektu, tiriančiu islamo erdves – Kadžarų Persijos architektūrinius interjerus ir ayaneh kari – veidrodystę. Meno tiriamajame projekte dažniausiai pasitelkia etnografinį lauko tyrimą. 2013 m. Barbora ArtVilnius’13 žiūrovų nominuota geriausia menininke.

Susitikimas su autore ir ekskursija po parodą Spalio 2 d. (penktadienį) nuo 21 val.11-oji meno mugė „ArtVilnius’20“ vyks spalio 2-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Mugė lankytojų su iš anksto „Tiketa“ įsigytais elektroniniais bilietais lauks penktadienį nuo 14 iki 20 valandos, šeštadienį nuo 11.30 iki 19 valandos ir sekmadienį nuo 11.30 iki 18 valandos.

Commentaires


bottom of page