top of page
  • Writer's pictureCikados

,,Vilkamirgės“ galerija | @ArtVilnius’20 | Stendas 5.16

„Vilkamirgės“ galerija iš Ukmergės šiuolaikinio meno mugėje ,,ArtVilnius“ dalyvauja jau trečius metus. Šiemet galerija pristato Žilvino Glušinsko (1972), Tomo Tereko (1977) ir Vadimo Šamkovo (1986) kūrybą.

Skaitmeninės technologijos išvadavo tradicinę analoginę fotografiją nuo techninio, taikomojo aplinkos dokumentavimo ir leido tiems, kam tai svarbu ir įdomu, labiau gilintis į tradicinės technikos raiškos galimybes ir menines šviesos pasaulio paslaptis.

Mūsų pristatomi menininkai yra fotografijos entuziastai, šviesos optimistai, neleidžiantys naujųjų technologijų verpete pražūti senoms tradicinėms fotografijos formoms ir prietaisams. Visi su pasišventimu aukoja savo gyvenimo laiką vis iš naujo pamatyti šviesos fenomeną ir analoginės fotografijos pagalba parodyti jį žiūrovui. Galerijos pristatomi autoriai yra visai kitokio pasaulio atradimų sūkuryje. Tai ne skaitmeninės fotografijos greitas ir lengvas tikrovės paveikslėlių tiražavimas, taip įprastas jos vartotojams. Autoriai eksperimentuoja „lėtosios“, analoginės fotografijos srityje, dirba įvairiomis fotografinėmis technikomis: pinhole, liuminografija, lithprint, etc.

Vadimas Šamkovas
Vadimas Šamkovas

Savo raiškos viražuose jie jungia ir abi technikas - analoginę ir skaitmeninę -, kurios puikiai viena kitą papildo, ir būtų viena be kitos neįmanomos.

Neoficialus „Vilkamirgės“ galerijos ekspozicijos pavadinimas šiemetinėje meno mugėje galėtų būti „ŠVIESOS FENOMENO DARBININKAI“.11-oji meno mugė „ArtVilnius’20“ vyks spalio 2-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Mugė lankytojų su iš anksto „Tiketa“ įsigytais elektroniniais bilietais lauks penktadienį nuo 14 iki 20 valandos, šeštadienį nuo 11.30 iki 19 valandos ir sekmadienį nuo 11.30 iki 18 valandos.

Comments


bottom of page