top of page
  • Writer's pictureCikados

Vilniaus mažasis teatras kviečia į pjesės „Įžeisti.Baltarusi(j)a“ skaitymą

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras jungiasi prie pasaulio teatrus sujungusios iniciatyvos ir kviečia į atvirą dramaturgo Andrejaus Kureichiko pjesės apie įvykius Baltarusijoje skaitymą. Jau spalio 15 d., užsiregistravusieji ir atėję į Vilniaus mažąjį teatrą, išgirs pjesę „Įžeisti. Baltarusi(j)a“– vos parašyta, ji žaibiškai pasklido po įvairių šalių scenas ir tapo vienu būdų parodyti solidarumą su laisvės siekiančiais baltarusiais.

Negalėdama užsimerkti prieš Baltarusijoje jau keletą mėnesių besitęsiančią situaciją ir palaikydamas žmones, kovojančius už savo norus ir pozicijas, Vilniaus mažojo teatro bendruomenė nedvejodama ėmėsi šio sumanymo. Žiūrovai kviečiami ateiti į atvirą garsaus Baltarusijos dramaturgo pjesės skaitymą, kuris teatro lankytojams bus nemokamas, tačiau kviečiama paaukoti organizacijoms, renkančioms paramą Baltarusijos žmonėms.

Vilniaus mažojo teatro režisierė Gabrielė Tuminaitė įsitikinusi, kad A. Kureichiko pjesės skaitymai prasmingai susijungia su kitais teatro darbais: „Rugpjūčio pabaigoje mūsų teatras pradėjo veiklos 30-mečio renginių ciklą „Atsiverti“. Jo metu rodėme „Čia nebus mirties“ spektaklį Lukiškių kalėjmo erdvėse, kalbėjome apie esminę tautos traumą – trėmimus į Sibirą. Šį skaitymą suvokiame kaip tąsa temos, kurią pradėjome Lukiškių kalėjime su šūkiu „Atsiverti“. Lukiškių kalėjimo parodymai sutapo su įvykiais Baltarusijoje ir įrodė, kad praeities įvykiai atsikartoja šiandien ir juos būtina liudyti. Puikiai pamename ir 90-uosius – kaip buvo svarbu tai, kad atsirado palaikančiųjų mūsų laisvės siekį.“

Pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ autorius Andrejus Kureichikas – dramaturgas, scenaristas ir prodiuseris, garsus Baltarusijoje ir už jos ribų. Ši naujausia A. Kureichiko pjesė pasakoja apie pirmąjį revoliucijos Baltarusijoje mėnesį, proceso pakilimus ir nuosmukius – nes nei viena, nei kita negali būti išvengiama.

Dramaturgo A. Kureichiko pjesės veikėjai paremti realiais prototipais, tarp dalies jų galima atpažinti buvusius ar esamus Baltarusijos vadovus. Tarp kitų – drąsius šalies žmones, kovojančius už laisvę. Vos parašyta, pjesė sudomino teatro kritiką ir vertėją Johną Freedmaną, kuris ir išvertė kūrinį į anglų kalbą. Į lietuvių kalbą „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ išvertė Andrius Jevsejevas.

Spalio 15 d., 18:30 pjesę skaitys aktoriai Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Stirna, Larisa Kalpokaitė, Jūratė Brogaitė, Inga Burneikaitė, Rasa Jakučionytė, Almantas Šinkūnas, Neringa Būtytė, Tomas Rinkūnas, Agnė Šataitė ir Indrė Patkauskaitė. Skaitymo režisierė – Gabrielė Tuminaitė.


Registruotis į Vilniaus mažojo teatro renginį galima paspaudus nuorodą: https://www.eventbrite.com/e/izeisti-baltarusija-tickets-124069223387


Šis renginys taps viena pasaulinio pjesės skaitymo dalimi. Daugiau informacijos apie kitose šalyse organizuojamus skaitymus galima sužinoti projekto „Facebook“ puslapyje: https://bit.ly/30Czenw


Organizacijas, priimančias aukas Baltarusijos žmonėms, galima rasti paspaudus šias nuorodas:


Vilniaus mažojo teatro informacija


Comments


bottom of page