top of page
  • Writer's pictureCikados

Vilniuje prasideda tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘20”

„ArtVilnius’20” organizatorių informacija

Nuotraukų autorė Eglė Cimalanskaitė


Rytoj, parodų ir kongresų centre „Litexpo”, prasideda 11-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’20”. Didžiausias vizualiųjų menų renginys visame Rytų Europos regione, viena iš nedaugelio meno mugių, šiais metais vykstančių Europoje, lankytojams pristatys 37 galerijas ir 150 menininkų iš 9 pasaulio šalių.

Be pagrindinės galerijų programos, tradiciškai „ArtVilnius‘20” bus pristatytos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijų, skulptūrų ir performansų paroda „Takas“, vyks susitikimai su meno žvaigždėmis, diskusijos, konferencijos ir edukacijų programa.

Du kartus perkelta, laikinai „ArtVilnius‘20” šiais metais iš vasaros tapo rudens renginiu. „Menininkai per karantiną sukūrė daug naujų, įdomių kūrinių, skubame pirmieji juos parodyti meno gerbėjams, – mugės atidarymo išvakarėse kalbėjo „ArtVilnius‘20” vadovė Diana Stomienė. – Jau įsikūrėme, darbai beveik sukabinti, tikimės, kad niekas mums nebesutrukdys“.

Šių metų mugės naujovė – performansų erdvė, kurioje vyks menininkų Evaldo Janso, Dr. Gora Parasit, Monikos Dirsytės, Augusto Serapino ir Rūtos Matulevičiūtės pasirodymai. Specialioje „ArtVilnius’20” projektų zonoje savo meno projektą pristatys Krokuvos šiuolaikinio meno muziejus MOCAK. Iš Lenkijos atvykusi meno kuratorė Monika Koziol projektą pavadino Lenkijos menininkių desantu Lietuvoje.

Projektų zonoje taip pat prisistatys „Lewben Art Foundation“, Šiuolaikinio meno centras ir Jono Meko vizualiųjų menų centras. Čia bus galima pamatyti latvių fotografo Arnio Balčus kūrybą, iš Jungtinių Amerikos Valstijų atkeliavo Vytenio Jankūno darbai. Projektų zonoje įsikurs menininkas Donatas Jankauskas-Duonis, o „ArtVilnius’20“ organizatoriai ypatingai džiaugiasi šioje erdvėje galėdami pristatyti pasaulinio garso menininko ir džiazo virtuozo Vladimiro Tarasovo projektą.

Fotografijos galerijų stenduose bus galima pamatyti Algimanto Aleksandravičiaus, Rimanto Dichavičiaus, Remigijaus Treigio, Violetos Bubelytės kūrinius.

LRT studija penktojoje mugės salėje kvies į meno diskusijas, paskaitas ir pristatymus. Penktadienio vakaras baigsis tradiciniu renginiu „Naktis galerijoje“, o šeštadienį „Litexpo“ rengiama tarptautinė konferencija apie metamodernizmą.

Šeštadienio vakarą šiuolaikinė meno mugė lankytojams žada įspūdingą Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro pasirodymą. Į mugę užsuks keliaujanti, vienaveiksmė Giovannio Battistos Pergolesio komiška opera „Tarnaitė ponia“.„ArtVilnius‘20” lankytojų laukia nuo rytojaus, penktadienio 14 valandos iki sekmadienio 18 valandos. Lankytojai kviečiami laikytis saugumo reikalavimų – mugėje privalu dėvėti apsauginę kaukę, laikytis atstumo, o prieš įeinant į „Litexpo” teritoriją kiekvienam bs patikrinta temperatūra. Bilietai į meno mugę parduodami tik internetu. Šių metų naujovė – elektroninis „ArtVilnius‘20” interneto puslapyje esantis katalogas, kuriame mugės lankytojai iš anksto gali apsižiūrėti patinkančius darbus, o vėliau juos gyvai pamatyti ar įsigyti „Litexpo“ rūmuose.

Comments


bottom of page