top of page
  • Writer's pictureCikados

Vilniuje – tarp „Oskarų“ favoritų minimo filmo „Praėję gyvenimai“ premjera

Trečiadienio vakarą sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ vyko neįprasta premjera. Kokybiško kino gerbėjai pasinaudojo proga pirmieji Lietuvoje pamatyti korėjiečių kilmės kanadiečių režisierės Celine Song kūrinį „Praėje gyvenimai“ (Past Lives). Išskirtinį turinį siūlančios JAV studijos „A24“ pristatomo filmo premjera šią savaitę taip pat vyko Rygoje bei Taline.


„Praėje gyvenimai“. Nuotraukos autorius Tautvydas Stukas
„Praėje gyvenimai“. Nuotraukos autorius Tautvydas Stukas

„Jums galėjo būti keista gauti kvietimą iš „Kino pavasario“ ne pavasarį. Viskas gerai, festivalis, kaip įprasta, vyks kitų metų kovą, bet šiandien džiaugiamės matydami jus svarbioje šventėje“, – susirinkusius sveikino „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas. Ši premjera tapo simboliniu „Kino Pavasaris Distribution“ žingsniu į Baltijos šalis. Tarp „Oskarų“ favoritų minima moderni meilės istorija, apimanti du dešimtmečius ir du kontinentus, šį penktadienį, lapkričio 24 d., pradedama rodyti net 40-yje kino teatrų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.„Kino pavasario“ programos sudarytoja ir pirkimų vadovė Dovilė Grigaliūnaitė, pristatydama filmą susakimšai didžiajai „Forum Cinemas Vingis“ salei, pastebėjo kad šio kūrinio esmė slypi aktorių žvilgsniuose ir dialoguose: „Šiame filme svarbu ką aktoriai sako, bet tuo pačiu ir ką nutyli.“


„Filmas sustiprino mano tikėjimą meile“, – tarstelėjo iš kino salės išeinantis vilnietis Tauras. Emocijomis po seanso sutiko pasidalinti ir žiūrovė Daiva: „Nepasakytų žodžių galia skatino atidžiai sekti kiekvieną pokalbį ir sirgti už kiekvieną veikėją. Čia nepamačiau blogų personažų ar blogų sprendimų, filme tik gyvenimas, kiekvieną atvedęs ten, kur dabar yra. Išvydau tiek daug kantrybės, atlaidumo ir tylios išminties. Išsinešiau tokią mintį – mes vienas kitam galime būti namais.“


„Kino Pavasaris Distribution“ kviečia pratęsti kino žiūrėjimo patirtį ir pasivaikščioti filmo „Praėję gyvenimai“ herojų takais. Konkurse, kurio pagrindinis prizas – lėktuvo bilietai dviems į Niujorką, dalyvauti gali kiekvienas, įsigijęs bilietą į šio filmo seansą bet kuriame Lietuvos kino teatre, įtraukusiame jį į repertuarą. Tereikia įsiamžinti filmo plakato fone ir tai paskelbti socialiniuose tinkluose. Daugiau informacijos apie konkursą ir jo taisyklės – www.kinopavasaris.lt.


Nuotraukų autorius Tautvydas Stukas


<><><><><>


Filmą prodiusavo ir pristato JAV kino studija „A24“. Netrukus „Kino Pavasaris Distribution“ į kino teatrus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje palydės ir daugiau „A24“ filmų“. Tarp laukiamiausių – komedija su Nicolas Cage „Sapnų scenarijus“ (Dream Scenario), kurios premjera – jau gruodžio 15 d.

Comments


bottom of page