top of page
  • Writer's pictureCikados

Virtualiai atidaroma Anykščius lankanti Antano Mončio kūrybos paroda

Rytoj, 2021 m. kovo 10 d., virtualiai atidaroma dailininko Antano Mončio (1921–1993) kūrinių paroda „Meniniai pasisveikinimai“. Ji oficialiai atidaroma ir pristatoma lankytojams 15.30 val.

Iš Palangoje esančio Antano Mončio namų-muziejaus į Anykščių menų inkubatorių-menų studiją atvežta paroda atidaryta jau prieš savaitę, tačiau dėl šalyje įvesto karantino anykštėnams ir visiems besidomintiems menu ją nuspręsta pristatyti surengiant specialų renginį virtualioje erdvėje – Antano Mončio namų-muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Be galo džiugu, kad ši paroda tapo paskutiniais gyvenimo metais A. Mončio puoselėtos svajonės aplankyti Anykščius išpildymu. Kai po daugybės metų išeivijoje, jis vienintelį kartą apsilankė Lietuvoje, tam tiesiog pritrūko laiko“, – sako Antano Mončio namų-muziejaus direktorė, menininko dukterėčia Loreta Birutė Turauskaitė.

A. Mončio svajonės aplankyti Anykščius išpildymu prasideda šiais metais minimo jo gimimo šimtmečio akcentų programa „Sveikinimai ir pasisveikinimai Antano Mončio gimimo 100-čiui“, kurios globa patikėta Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui.

Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje atidaroma paroda „Meniniai pasisveikinimai“ apžvelgia įvairiapusį A. Mončio talentą brandžiuoju kūrybos laikotarpiu (1969–1988). Čia pristatomos beveik trys dešimtys kūrinių: akvarelių, koliažų, skulptūrų, unikalių švilpių ir kaukių formų. Iš jų ryškėja specifinis autoriaus braižas, tam tikros psichologinės ir kūrėjo išgyventos būsenos bei laukia keli atradimai ir premjeros.

Parodos atidaryme skambės muzika – ją atliks jaunoji smuikininkė Bernadeta Mikutaitė, taip pat bus galim pasiklausyti, kaip skamba A. Mončio sukurtais švilpiais atliekamos DONIO (Donato Bielkausko) ir Viktoro Rubežo kompozicijos. Renginio metu kalbės filmą apie A. Mončį kuriantis ir rudenį planuojantis pristatyti režisierius Linas Mikuta. Atidarymo stebėtojai galės išvysti ir šio filmo eskizą, kuriame pamatys ne tik A. Mončį, bet ir jo artimuosius, išgirs netikėtų pasakojimų apie kūrybines intencijas.

Nors kol kas gyvai aplankyti parodos neįmanoma, bet po ją bus galima pasivaikščioti virtualiai su pačiu geriausiu gidu – menotyrininku Viktoru Liutkumi. Jis ne tik pristatys didžiąją dalį eksponuojamų kūrinių, bet ir išsamiai papasakos apie patį A. Mončį ir visą jo kūrybą.


2021 m. kovo 10 d. 15.30 val. stebėti parodos atidarymą ir susipažinti su jos ekspozicija galėsite čia: https://www.facebook.com/antanasmoncys


Paroda veiks iki 2021 m. gegužės 2 dienos Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje.

Comments


bottom of page