top of page
  • Writer's pictureCikados

Šiaulių dailės galerijoje iki balandžio 20 d. veikia tautodailės paroda ,,Tarp žemaičių''.


Gausias tautodailininkų pajėgas jungianti  Šiaulių krašto (Akmenės, Kelmės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio ir Šiaulių ) tautodailininkų bendruomenė pakvietė 2019 metais jungtis tautodailininkus iš Telšių, Platelių bendruomenių, paminėti Žemaitijos regiono metus, surengti Šiaurės Lietuvos žemaičių  tautodailininkų  darbų parodą  "Tarp žemaičių" Šiaulių Dailės galerijoje.Žemaičių regioninė savimonė, autentiška kultūrinė orientacija, besiremianti ilgalaike istorine, kultūrine, religine autonomija, padėjo išsaugoti įdomią, savitą regioninę kultūrą, kuri dabartiniame integracijos į Europą procese tikrai negali kenkti bendriesiems lietuvių ir Lietuvos interesams, o tik gali šią kultūrą papildyti savomis tradicijomis, kalba, savitumo žavesiu.


Rengdami parodą prisimename patys ir primename visuomenei, kad daugiakultūrinis ir daugiasluoksnis identitetas gali ir privalo tapti vieningos Europos ir ją sudarančių valstybių siekiu. Savita regioninė kultūra ir šiandien verta puoselėjimo. Tai ir darome, rengdami  bendras  parodas, konferencijas, amatų šventes ir kt. regionus pristatančius renginius. Tuo požiūriu tautodailė atlieka vieną iš svarbiausių meno funkcijų - žmonių suartėjimo ir bendravimo funkciją.


Parodoje pakviesta dalyvauti per 250 autorių, kurie pristatys apie 1500 vaizduojamosios, taikomosios, paprotinės tautodailės darbų. 


Atskiroje Dailės galerijos salėje eksponuojamos autorinės parodos. Asta Liaudanskienė sukūrė žaislų, kur kiekviena tautodailininkės lėlė pasiūta su meile ir fantazija. Lėlės skirtos vaikams ir suaugusiems. Autorės tikslas, kad jos lėlės bent akimirkai sustabdytų praeivį, bent trumpam pralinksmintų nuliūdusį, kad su jomis draugautų kuo daugiau vaikų. Kad jos gyventų...


Irenos Gaidamavičienės autorinėje parodoje eksponuojami austi lino rankšluosčiai, baltai siuvinėtos skarelės, apykaklaitės,  nosinaitės, sagės, eglutės papuošalai ir kt. tekstilės rankdarbiai.


Raimonda Kiminaitė susidomėjo senu lietuvių liaudies tradiciniu amatu, gilinasi į sodo kūrimo papročius, simboliką. Sodai pinti iš rugių šiaudų, bei pievų smilgų, kurių pati prisirenka ir prisidžiovina.     

        

Parodoje dalis autorių pateikia kūrinių kolekcijas respublikiniam liaudies dailės konkursui ir nominacijai „Aukso vainikas“. Konkursas  skatina palaikyti gyvybingas ir nykstančias liaudies dailės šakas, ragina pagerbti ir įvertinti  talentingiausius meistrus, kurie remdamiesi tradicijomis, sukūrė iškilius liaudies dailės kūrinius, atgaivino vietinių  amatų užmirštas technikas bei technologijas, pritaikė šių dienų poreikiams. Lietuvos nacionalinio kultūros centro komisija išrinks Šiaulių apskrities regioninio turo  I - III vietos  laureatus.


Dėmesio! Parodos veikimo laikotarpiu vyks kūrybinės dirbtuvės, pravesime interaktyvius edukacinius užsiėmimus,  amatų mokymus  vaikams, moksleiviams ir visuomenei. Bronė Gricienė, Raimonda Kiminaitė mokys šiaudinių žaislų, sodų varstymo, Laima Kelmelienė -  margučių marginimo, Saulius Tamulis -  kaukių drožybos,  Dalia Danilaitienė -  riešinių, pirštinių  mezgimo, Asta Liaudanskienė -  žaislų siuvimo vėlimo iš vilnos, Irena Gaidamavičienė -  siuvinėjimo, vėlimo iš vilnos, Aistė Jakelaitytė  - švilpynių lipdymo, Aurelija Norvaišienė – juostų pynimo, rišimo ir kt. 


Dėl pageidaujamų edukacijų laiko ir pobūdžio kreiptis:


Paroda vyks iki balandžio 20 d.

Comments


bottom of page