top of page
  • Writer's pictureCikados

13-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“


Rugsėjo 17-27 dienomis Kaune vyks Tarptautinis Kauno kino festivalis Videogramos. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio filmas Revoliucijos videogramos (Videograms of a Revolution), kuriame pasakojama apie aktyvų televizijos dalyvavimą istoriniame Rumunijos revoliucijos procese. Šiųmetinis festivalis siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas.

13-ojo Tarptautinio Kauno kino festivalio kuratorės: Milda Januševičiūtė, Monika Lipšic ir Viktorija Šiaulytė, kurios ypatingą dėmesį kreips į kino ir judančio vaizdo formų įvairovei.

Festivalio kuratorės: Milda Januševičiūtė, Monika Lipšic ir Viktorija Šiaulytė


Šių metų festivalio programa norime atkreipti dėmesį ne tik į mus supančių vaizdinių įvairovę, bet ir daugybę skirtingų būdų kritiškai vertinti ir suprasti juos. Įdomu, jog filmų kūrimas gali būti kolektyvinė praktika, tyrimo metodas ar aktyvistinės strategijos dalis. Šią įvairovę sieksime aptarti tiek teminėse filmų programose, tiek ir gyvose diskusijos. Pagrindinės festivalio temos, tai žmonių ryšiai: su savo kūnu, visuomene, sveikatos sistemomis ir institucijomis, gamtine aplinka, technologijomis bei šių ryšių daugialypiškumas, įvairovė ir trapumas. Kūrėjų iš Brazilijos, JAV, Ukrainos, Japonijos, Indonezijos, Suomijos ir kitų regionų darbai suteikia galimybę neįprastomis apriboto mobilumo sąlygomis persvarstyti kiekvieno mūsų sąsają su globaliais procesais,- pasakoja festivalio kuratorė Viktorija Šiaulytė. 

 

Tarptautinis Kauno kino festivalis yra svarbiausias kino renginys Kaune. Čia pristatomi pasaulyje pripažinti filmai ir kartu ieškoma naujų talentų bei atradimų. Festivalio programą sudarys kino peržiūros, videomeno programos, meniniai performansai, paroda bei diskusijos. Didžioji dauguma filmų bus rodomi kino teatre „Romuva, Kauno menininkų namuose bus pristatomos kuruotos videoprogramos, diskusijos ir videomeno paroda, o Kauno kultūros centre – nemokami filmų seansai. Festivaliui pasibaigus t.y. rugsėjo  28 - spalio 11 d. visi filmai kelsis į internetinę erdvę.


Rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

Lietuvos kino centras

Iniciatyvos Kaunui

NORDISK KULTURFOND


Foto autorė: Ulijona Odišarija


Comments


bottom of page