top of page
  • Writer's pictureCikados

Andrius Erminas | „Atminties kambariai“ | (AV17) galerija

Andrius Erminas žinomas dėl savo konceptualių, jautrių ir asociatyvių skulptūros objektų bei instaliacijų. 50 metų jubiliejų švenčiantis menininkas personalinėje parodoje „Atminties kambariai“ pristato naujausius kūrinius, plėtojančius autoriaus kūrybai aktualias temas. Joje svarbus asmeninių patirčių įprasminimas, kuriame skulptorius nagrinėja individualumo, autorystės, atminimo, sėkmės ir nesėkmės koncepcijas.

Laimėjimai paprastai būna aukštinami ir švenčiami, tačiau dažnai nepastebima jų kaina. Jie įamžinami įvairiuose daiktuose, užpildančiuose mus supančią aplinką ir ją paverčiančia savotišku atsiminimų muziejumi. Pergalės trofėjai, turintys perteikti asmens pasididžiavimą, parodoje yra panaikinami ir tampa žmogaus tuštybės atspindžiu. Būtent šiai parodai sukurti įvietinto meno ir ready-made darbai, kuriems pagaminti naudojamos autoriaus pamėgtos medžiagos, kaip medis, kartonas, kaulai ir kt. Šie kūriniai ir šviesos pagalba kuriama atmosfera skatina iš naujo įvertinti asmeninių pasiekimų, trofėjų reikšmę.

Vieni svarbiausių Andriaus Ermino kūrybos principų – kalbėjimas nuorodomis, menamo naratyvo konstravimas bei kasdienių, panaudotų, lengvai atpažįstamų daiktų ir medžiagų transformavimas į naują, simbolišką skulptūrinį kūną. Andrius Erminas netikėtų jungčių pagalba, ne tik keičia daiktų prasmes, bet ir vidines savybes, paversdamas juos įtampos, filosofinių idėjų ir asmeninių patirčių pripildytais ženklais. Šiuose darbuose galime atrasti nuorodų į tarpžmogiškas, egzistencialistines temas, dialektinių priešybių, tokių kaip mirtis ir gyvybė, kultūra ir gamta, tradicija ir šiuolaikiškumas apmąstymus, pasiduodančius žiūrovo interpretacijai.

Nuotraukų autoriai: Andrius Erminas ir Laima Milkintė


Andrius Erminas (g. 1971 m.) – Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos – mozaikos bakalauro ir skulptūros magistro studijas. Autorius įvertintas valstybės stipendijomis kultūros ir meno kūrėjams, ne kartą apdovanotas specialiais prizais už kūrybos išskirtinumą bei paskatintas jos plėtotei. Autorius aktyviai rengia personalines parodas, kurių yra jau surengęs virš dešimties, dalyvauja įvairiuose jungtiniuose projektuose Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Ukrainoje, Izraelyje, Austrijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje ir kt. A. Ermino darbų yra įsigiję privatūs Lietuvos ir užsienio kolekcininkai, jo kūriniai yra papildę nuolatinę MO muziejaus Vilniuje kolekciją.


Andriaus Ermino paroda „Atminties kambariai” galerijoje (AV17) veiks iki birželio 9 d.

bottom of page