top of page
  • Writer's pictureCikados

Apie romaną sapno būsenoje pasakoja nauja „Keymono“ daina „Koks gi tavo vardas“

Šiandien klausytojus pasiekė naujas „Keymono“ kūrinys „Koks gi tavo vardas“. Tai – pirma lietuviška daina iš būsimo grupės mini albumo „Tėkmėje“. Jį muzikantai žada išleisti kovo mėnesio pabaigoje.

KEYMONO - Koks gi Tavo Vardas. AnikoArts
KEYMONO - Koks gi Tavo Vardas. AnikoArts

„Pernai susikrovę visus instrumentus išvažiavom į miškus. Kurti, pabūti šalia stebuklingos Lietuvos gamtos. Skaitėm padavimus ir senas pasakas, jautėm šalia miško dvasias, kvietėm jas būti šalia, nežinodami jų vardų…“, - taip „Keymono“ nariams prasidėjo EP „Tėkmėje“ kūrybinis procesas.


Naujausią kūrinį patys atlikėjai apibūdina kaip psichodelinę dainą: „Ji rašyta žmogui, pamiltam sapne. Nežinia ar jis egzistuoja realybėje, bet norisi užmigus jį sutikti ir vėl. Tekste įpinta daug nutrūkusių minčių, lietuviškos tautosakos simbolių, pavyzdžiui, debesų piemuo (mėnulis), auksinis šuo (saulė ar turtų, galios simbolis, kurių dažnai žmonės vaikosi). Tai - kaip pasąmonėje vykstantys procesai, kurių mes nemokame valdyti.“


Būsimas grupės albumas klausytojams pasakos apie meilę, apie ieškojimus, taip pat – ir savo pačių lietuviškų šaknų bei kolektyvinės atminties. Apkeliavę nemažai pasaulio ir ilgai pragyvenę kitose šalyse, kūrėjai seniai svajojo dainas rašyti lietuviškai ir pagaliau ryžosi šiam žingsniui.

„Matyt, reikėjo subręsti, iš kito kampo pamatyti ir pažinti savo kalbą, kad suprastume, kokį brangakmenį turime, kokia ji turtinga ir tiksli, ir sena, ir gili. Žodžių ištakas ir reikšmes labai padėjo pamatyti Vaidila Jonas Vaiškūnas“, - atradimais dalinasi „Keymono“.

„Kurdami naują EP daug eksperimentavom, ne tik muzikoje, bet ir pasirinkdami darbo strategiją. Tekstus nusprendėme rašyti visi kartu, duoti sau visišką kūrybinę laisvę, eksperimentuojant ir žaidžiant. Kūrėme gamtoje, apsupti miško, šalia nuostabaus ežero, todėl ir tekstuose atsispindi gamtos magija ir mistika. Įdomu, kad kuriant gamtoje, muzika tampa kažkaip gilesnė, kūrybos metu dažniau „ateina dvasios“, - pasakoja muzikantai.

KEYMONO. Nuotraukos autorė Monika Penkutė
KEYMONO. Nuotraukos autorė Monika Penkutė

Atidesni klausytojai dainoje „Koks gi tavo vardas“ išgirs ne tik vokalistės Daivos Starinskaitės balsą – chorines partijas čia įdainavo visa grupė. Džiazo, afro funk, etno soul, hip-hop ir psichodeliniais motyvais apipinto naujo grupės kūrinio nuo šiandien galima klausytis tik Youtube platformoje, o nuo kitos savaitės bus pasiekamas ir visose kitose skaitmeninėse plaftormose: Spotify, Deezer, Itunes ir kt. Viso mini albumo kūrybinį procesą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.

Savo diskografijoje daugiau nei penkiolika metų grojantys „Keymono“ turi šešias vinilines plokšteles, tris pilnus albumus bei tarptautinį geriausios šokių ir elektroninės muzikos apdovanojimą „The People`s Music Awards“. Grupės muzika girdima ne vieno filmo garso takeliuose, o 2013 metais „Keymono“ pasirašė sutartį su „Sony Music Entertainment“ priklausančia leidybos kompanija, perleidusia pirmus kolektyvo albumus.

Per visą grupės gyvavimo laiką kiekvienas narių keliavo savo unikalias muzikines keliones, tačiau „Keymono“ šeima išliko nepakitusi. Tai – trimitininkas Aurimas Rimeikis, saksofonistas Alvydas Mačiulskas, dainininkė Daiva Starinskaitė ir būgnininkas Marijus Aleksa.


Keymono - Koks gi tavo vardas


Comments


bottom of page