top of page
  • Writer's pictureCikados

Art Verona: (AV17) galerija

(AV17) galerija spalio 12 – 15 dienomis dalyvaus tarptautinėje meno mugėje ArtVerona, kurioje ypatingas dėmesys bus skiriamas Lietuvos meno scenai. Mugės metu ruošiama speciali programa pristatanti įvairias meno praktikas bei Lietuvos kūrėjus.

“(AV17) pristatys lietuvių konceptualios skulptūros autorius Rimantą Milkintą, Rafal Piesliak, Nerijų Erminą ir Taurą Kensminą. Menininkai reprezentuoja dvi šiuolaikinės skulptūros kūrėjų kartas. Nerijus Erminas, Rimantas Milkintas ir Rafal Piesliak yra vieni iš žinomiausių šios srities atstovų Lietuvoje, aktyviai dalyvaujantys parodinėje veikloje Lietuvoje ir užsienyje. Autorių darbus yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje. O Tauras Kensminas atstovaus jaunosios kartos šiuolaikinės skulptūros kūrėjus.” – sako galerijos vadovė Kristina Mizgirytė.


Skulptoriaus, objektų ir instaliacijų menininko R. Milkinto kūriniai pasižymi charakteringos minimalizmo estetikos bei kinetinės plastikos junginiu. Pratęsdamas modernizmo skulptūros, ypač minimalizmo estetikos, tradiciją, R. Milkintas kūryboje taip pat sėkmingai plėtoja postmodernistinio meno strategijas ir konceptualizmo kalbą. Vietoj klasikinių medžiagų autorius mieliau renkasi, anot jo, geriausiai mūsų laikus perteikiančius fanerą, metalą, industrines sijas. Meno mugės lankytojams menininkas pristatys kūrinius pagamintus iš industrinių sijų.Rimantas Milkintas Vilniaus dailės akademijoje baigė skulptūros bakalauro ir magistro studijas. Nuo 2003 m. aktyviai veikia Lietuvos ir tarptautinio meno lauke, pelnė ne vieną prizą Lietuvoje ir užsienyje, buvo įvertintas nacionalinėmis premijomis už savo kūrybą bei paskatintas jos plėtotei. 2011 m. tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius’11“ menininkas gavo apdovanojimą nominacijoje „Už skulptūros objektą parodų erdvėse“. 2006 m. įvertintas šiuolaikinės skulptūros autorių ypač vertinama prestižine Arnaldo Pomodoro (Italija) fondo III vietos premija. Autoriaus kūrinių yra įsigiję muziejai ir privatūs kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.


Viena svarbiausių ir ilgiausiai nagrinėtų Rafal Piesliak kūrybos temų apima žmogaus savijautos ir emocijų ryšį su jį supančia aplinka. Autorius meno mugėje ArtVerona eksponuos transformuotų porcelianinių indų iš įvairių laikotarpių bei kultūrinių kontekstų seriją, kuria jis kvestionuoja naujumo, estetikos, tradicijos, kaitos klausimus bei žmogaus patirtis. Atsispirdamas nuo tradicinės japonų sudužusios keramikos taisymo technikos „Kintsugi”, kuria dužę indai prikeliami naujam gyvenimui. Menininkas pakeičia „Kintsugi” praktikos rezultatą – indus, praradusius savo pirminę funkciją, jis paverčia meno objektais, suteikdamas estetinio pasigėrėjimo savybę.


Viena svarbiausių ir ilgiausiai nagrinėtų Rafal Piesliak kūrybos temų apima žmogaus savijautos ir emocijų ryšį su jį supančia aplinka.

Rafal Piesliak baigė Vilniaus dailės akademiją, skulptūros studijas. Parodose menininkas dalyvauja nuo 2003 metų, savo kūrinius pristatė Italijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lenkijoje, yra surengęs 8 personalines parodas. Rafal Piesliak kūrybinę veiklą plėtoja ne tik vizualiajame mene, skulptūroje, grafikoje, bet ir teatre, kur kuria scenografijas bei vaidina.


Meno mugės ArtVerona lankytojai vieni iš pirmųjų galės išvysti Nerijaus Ermino naujausius kūrinius iš marmuro, paremtus Stanislavo Lemo knyga „Soliaris” bei Andrei Tarkovskio to paties pavadinimo filmu. N. Ermino darbų siužetai formuojasi ne tik stebint ir nagrinėjant kasdienybės ritualus, bet taip pat interpretuojant kultūrinį, politinį kontekstus, istoriją, religiją bei perteikiant asmeninę ir kolektyvinę patirtis. Jautriose kompozicijose menininkas nagrinėja kiekvienam aktualius bei atpažįstamus klausimus, daug dėmesio skirdamas emocinei patirčiai.


Meno mugės ArtVerona lankytojai vieni iš pirmųjų galės išvysti Nerijaus Ermino naujausius kūrinius iš marmuro, paremtus Stanislavo Lemo knyga „Soliaris” bei Andrei Tarkovskio to paties pavadinimo filmu.

Nerijus Erminas skulptoriaus specialybę įgijo Vilniaus dailės akademijoje. Menininkas yra surengęs daugiau nei dešimt personalinių parodų Lietuvoje, tai pat aktyviai dalyvauja grupinėse parodose užsienyje. 2012 metais šiuolaikinio meno mugėje “ArtVilnius” komisijos apdovanotas už geriausią mugėje pristatytą skulptūrą. N. Ermino darbai įtraukti į MO muziejaus nuolatinę kolekciją. Autorius ne kartą įvertintas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos individualiomis valstybinėmis stipendijomis kultūros ir meno kūrėjams.

Tauras Kensminas tęsdamas savo ilgametę seriją „Ateities fosilijos“ meno mugėje pristatys skulptūrinius objektus mokslinės fantastikos tematika. Eksponuojami kūriniai siejami su visuotinės kontrolės mechanizmais egzistuojančiais aplinkoje, pradedant nuo žmonių judėjimo erdvėse kontroliavimo baigiant informacijos pasiekiamumo bei žinių kontrolės mechanizmais. Menininkas šias temas kvestionuoja šiuolaikinio globalėjančio konteksto ribose, kur saugumo užtikrinimas tampa vis aktualesnis.


Tauras Kensminas yra jaunosios lietuvių kartos skulptorius, studijavęs Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo magistro laipsnį šiuolaikinės skulptūros srityje. 2013 m. jam buvo suteikta Tautos fondo (JAV) paskirta Elenos Urbaitytės stipendija. Nuo 2012 m. menininkas aktyviai užsiima parodine veikla: dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, keturias savo menines instaliacijas pristatė šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius”. 2018 m. gavo Lietuvos Respublikos kultūros tarybos skiriamą stipendiją kultūros ir meno kūrėjams.


“Galerija ArtVerona meno mugėje dalyvaus pirmą kartą, visai neseniai grįžome iš itin sėkmingos POSITIONS meno mugės Berlyne, taip pat dalyvavome tokiose meno mugėse kaip VOLTA NY, „Fresh Paint“ Tel Avive, Izraelyje, kuriose pristatomų menininkų kūryba patraukė tiek lankytojų susidomėjimą, tiek žiniasklaidos dėmesį” – teigė K. Mizgirytė.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.


Comments


bottom of page