top of page
Writer's pictureCikados

Interneto menininko avocado_ibuprofen sukurtas VGS identitetas nugulė ir ant dėvėtų marškinėlių

Žaismingos keverzonės ir smagūs vaizdeliai. Taip šiais metais būtų galima apibūdinti vakar prasidėjusio, devintojo Vilniaus galerijų savaitgalio (VGS) identitetą. Vizualai įkvėpti interneto menininko avocado_ibuprofen kūrybos.


Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS)
Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS)

Vaizdų biblioteka, prie kurios kartu su lietuvėmis – dizainere Gaile Pranckūnaite, kultūros komunikacijos specialistėmis Stefanija Jokštyte ir Egle Trimailovaite – darbavosi „Instagram“ paskyros  @avocado_ibuprofen kūrėjas, atspindi šių metų kuruotos VGS parodos „ĮPROČIAI“ temą.

 

„Pradėjome nuo šrifto. Jis įkvėptas avocado_ibuprofen piešinių, kuriuose dažnai pasitaiko vaisių ir įvairių žaismingų keverzonių. Pagalvojome, kad būtų smagu susikurti daug elementų, turėti lyg vaizdų biblioteką. Iš jos, pasitelkiant dirbtinį intelektą, dėlioti kompozicijas, kurios atlieptų įpročių temą. Galvojome apie kasdienes rutinas, taigi, atsirado nuoroda į kalendorių“, – pasakoja dizainerė G. Pranckūnaitė.

 

Su avocado_ibuprofen dizainerė susitiko šią vasarą menininkų rezidencijoje „Sodas 2123“. Daugiau nei 115 000 sekėjų turinti jo socialinių tinklų paskyra sufleruoja, kad turinys atliepia šių dienų aktualijas. Vienokia ar kitokia forma avocado_ibuprofen kvestionuoja ir įpročių temas, nepaisydamas įprasto elgesio normų bei nestokodamas humoro.

 

VGS vizualinio identiteto kampanijos idėja sujungia tai, kas svarbu šių metų galerijų savaitgaliui, – kasdienius įpročius, meno istoriją (natiurmortai), meno pasaulį (atidarymai), dirbtinį intelektą, vaizdų generavimą ir žaismingumą“, – teigia G. Pranckūnaitė.

 

Nuotaikingas, meniškas VGS identitetas liks ne tik renginio socialiniuose tinkluose ir plakatų archyvuose. Permąstydami kuruotos programos „ĮPROČIAI“ temą, savaitgalio organizatoriai surengė „Pasidaryk pats marškinėlių“ šilkografijos dirbtuves, kuriose avocado_ibuprofen ir G. Pranckūnaitės sukurtą dizainą bus galima užsidėti ant savo atsineštų marškinėlių.


Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS). Nuotraukos autorė Viktorija Aprimaitė
Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS). Nuotraukos autorė Viktorija Aprimaitė

Vietų į marškinėlių dirbtuves neliko akimirksniu, – organizatorių sumanymas vietoj įpročio išmesti nereikalingus, pabodusius marškinėlius pakelti juos į kitą, meno lygmenį pasiteisino.

„Šiuo žingsniu siekiame ne tik pristabdyti nevaldomą vartojimo kultūrą, bet ir pergalvoti, ką galime daryti kitaip, tvariau“, – sako viena iš VGS programos kuratorių Milena Černiakaitė.

 

Tie, kas nespėjo užsiregistruoti į marškinėlių dirbtuves, gali įsigyti jau pagamintų marškinėlių su avocado_ibuprofen ir G. Pranckūnaitės kūryba. Apie atsakingą tvarumą organizatoriai taip pat pagalvojo: įvairių spalvų marškinėliai buvo surinkti dėvėtų drabužių tinklo „Humana“ parduotuvėse.


Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS). Nuotraukos autorė Viktorija Aprimaitė
Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS). Nuotraukos autorė Viktorija Aprimaitė

 

„Tekstilės pramonės, vadinamos dar ir mados pramone, tarša sudaro 8 proc. pasaulyje į atmosferą išmetamų anglies dioksido dujų. Pagal gėlo vandens sunaudojimą ir jo taršą po žemės ūkio tai yra antroji pramonės šaka. Aplinką smarkiai teršia drabužių gamyboje naudojami pesticidai ir chemikalai. Sintetiniam pluoštui gaminti sunaudojama nafta. Mados pramonėje, naujų drabužių gamyboje, net 47 proc. medžiagų, patenkančių į gamybos procesą nuo žaliavų iki produkto, paruošto vartoti, tampa atliekomis“, – sako Julius Norvila iš „Humanos“ partnerysčių skyriaus ir priduria, kad atsakas į taršą yra tvari, „žalioji“ mada, visų pirma, siekiant grąžinti dėvėtus drabužius į vartojimą, suteikti jiems antrąją gyvybę. Išsirinkdami gerus ir kokybiškus dėvėtus drabužius, darome poveikį aplinkai pasauliniu mastu. Anksčiau pasiūti, padėvėti drabužiai ir gaminiai jau išlaikė tvirtumo ir laiko išbandymus.


Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS)
Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS)

„Esame dėkingi, kad „Humana“ sutiko bendradarbiauti. Mums, komunikacijos profesionalams, visada kyla atributikos gamybos reikmės ir absoliutaus jos perviršio pasaulyje klausimas. Vienintelis pasirodęs teisingas variantas – prikelti kažkam jau atgyvenusius marškinėlius antram kvėpavimui, sukurti juos kaip kolekcinį vienetą“, – sako VGS komunikacijos vadovė S. Jokštytė.  

Comments


bottom of page