top of page
  • Writer's pictureCikados

Karina Piečaitytė | ,,Juodas taškas“ | Lietuvos medicinos biblioteka

Spalio 7 d. 17.30 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) vyks Karinos Piečaitytės grafikos darbų parodos ,,Juodas taškas“ atidarymas.

Karina Piečaitytė – jauna menininkė. 2015 m. baigė Kauno dailės gimnaziją, o 2018 m. įgijo grafikos dizaino studijų bakalaurą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Karina nuo mažens domėjosi daile ir nevengė eksperimentuoti išbandant save tapybos, grafikos, iliustracijos srityse. Ji yra viena jauniausių menininkių įtrauktų į Lietuvos Ex Libris kūrėjų enciklopediją, kurią planuojama išleisti ateinančiais metais.


Šioje parodoje eksponuojamas darbų ciklas atliktas derinant piešimo bei grafikos technikas, kurios buvo perkeltos ant popieriaus sausos adatos metodu, išraižant iliustraciją ir vėliau ją atspaudžiant grafinio preso pagalba. Svarbu paminėti, kad tokia Ex Libris kūrybos technika šiais laikais jau vadinama klasikine ir iš dalies nykstančia, nes kaip ir visuose sferose, taip ir grafikoje dažnai darbą perima kompiuteriai ir skaitmeniniai kūrybos įrankiai, supaprastinantys kūrybinį procesą. Nepaisant to, šios technologijos ypatumas ir patrauklumas – kiekviena iliustracija yra unikali, skiriasi linijų storiai, atspalviai, ryškumas, todėl net ir atspaudus naują kopiją, ji turės individualaus žavesio.

Šios parodos darbų ciklo tema atlikta pagal Edgaro Alano Po kūrybą. Karina teigia, kad E. A. Po yra vienas iš tų rašytojų, kurių knygas verta perskaityti kiekvienam, o pačiai paskaičius jo kūrybą, net kilo idėja skaitytas poemas iliustruoti. Pasak autorės, ją įkvėpė tai, kad rašytojo eilėraščiai savyje sujungia meilės, vilties, netekties ir vienišumo jausmus, o visa tai pateikiama mistiškai ir romantiškai. Savo darbais, Karina siekia rašytojo tekstus tarsi papildyti ir žiūrovui suteikti dar ryškesnį jausmą, kuris galbūt padės atrasti dar nematytus eilėraščio vingius.


Paroda Lietuvos medicinos bibliotekoje veiks iki spalio 31 d.


Maloniai kviečiame!

Comments


bottom of page